Listele
Bakım çalışması yapılmaktadır.
Ankara Otobüs Bileti

Ankara Otobüs Bileti Alımı ve Sorunsuz Seyahat Olanağı

Ülkemizin başkenti olan Ankara sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlanabilecek bir noktada bulunmaktadır. Özellikle otobüsler ile kolay bir şekilde şehre ulaşım mümkün olabilmektedir. Bu konuda online olarak otobüs bileti alınabilmektedir. Bu şekilde şehre kolay ve sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Sorunsuz ve konforlu bir seyahat için firmamızın lüks araçlarının seçilmesi ile ülkemizin birçok şehrinden Ankara’ya ulaşım sağlanabilmektedir. Ankara genel olarak iş gezileri veya diplomatik ve resmi geziler için tercih edilebilmektedir. Bunun yanında şehirdeki yakınların görülmesi ve şehrin gezilmesi konusunda da ziyaret edilebilmektedir. Sorunsuz bir şekilde yapılacak olan bu seyahatler ile şehirde gezilecek ve görülecek yerlere ulaşım sağlanabilmektedir. Ankara birçok tarihi mekanı ve termal suların bulunduğu bölgeleri ile insanların ilgisini çekebilmektedir.


Uygun ve Ekonomik Ankara Otobüs Bileti

Ankara’ya yapılacak olan seyahatlerde gezilmesi istendiği durumlarda ilk adreslerden birisi Anıtkabir olmaktadır. Oldukça güzel ve içerisinde müzelerin bulunduğu Anıtkabir online otobüs bileti alarak Ankara’ya gelen herkes tarafından gezilmektedir. Oldukça ilgi gören ve Anıtkabir yanında meclisin ve ilk meclisin gezilmesi de mümkün olabilmektedir. Bunun yanında birçok müze de gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Ankara içerisinde bulunan birçok tema parkta çok ilgi görmektedir. Ankara birçok resmi kurumun bulunduğu bir şehir olmaktadır. Bu sebeple de diplomatik ve resmi işlemlerin yapılması konusunda buraya gelinmesi oldukça fazla olmaktadır. Sorunsuz bir şekilde şehre ulaşım sağlanması ise en önemli isteklerden birisi olmaktadır. Bu konuda başarılı şekilde hizmet sunan firmamız konforlu bir ulaşım olanağı sağlamaktadır. Ankara Otogarı’na ulaşım sağlandıktan sonra sevişler ve toplu taşıma araçları ile sorunsuz bir şekilde farklı ilçelere ve bölgelere ulaşım sağlanması mümkün olmaktadır.

Ankara Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olan Ankara, İstanbul’dan sonra nüfusun en yoğun olduğu şehirdir. Nüfusu en son sayımlara göre 1.537.242 şeklindedir. İç Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Sakarya bölümünde yer alan şehrimiz, konumu ve işlevi nedeniyle Türkiye'nin kalbi benzetmesi ile karşımıza çıkmaktadır.

Ulaşımın bu kadar kolay olması gezilecek olan yerlere gidebilmeniz için büyük bir avantajdır. Gençlik Parkı, Devlet Opera ve Balesi, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Etnografya Müzesi, Cumhurbaşkanlığı Orkestrası gibi yerleri görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz.

Şehrimizde özellikle ulaşım oldukça rahat ve ekonomiktir. Otobüs, minibüs ve metro ile şehrin her noktasına erişim mümkündür. Ankara’ya geldiğinizde EGO genel merkezine bağlı olan otobüsler ve metro için manyetik kart satın almanız gerekir. Bu karta para yüklemesi günümüzde online olarak da yapılabilmektedir.

Ankara’ya genel olarak iş seyahatleri ve resmi işlemler için gelinmektedir. Ayrıca sadece Anıtkabir’i ziyaret için bile sayısız yerli ve yabancı turist şehrimizi ziyaret etmektedir.


Ankara’da Gezilecek 5 Yer

Ankara’ya gittiğinizde çok sayıda gezilecek yer vardır. Bununla birlikte öncelikle gezmeniz gereken 5 yeri sizlerle paylaşmak istedik. Ankara’ya gidip de buraları görmeden Ankara’dan ayrılmanız sizler için büyük bir kayıp olacaktır. Bu yerler;

 • Anıtkabir,
 • Atatürk Orman Çiftliği,
 • Gençlik Parkı,
 • Harikalar Diyarı,
 • Göksu Parkı şeklindedir.

Anıtkabir; Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrinin bulunduğu bir müze olarak Ankara’da görmeniz gereken ilk yerdir. Buraya her sene sayısız ziyaretçi gelmektedir. Sadece halkımız değil, yabancı turistlerin de merakını uyandıran Anıtkabir, her vatandaşımızın en azından bir kez ziyaret etmesi gereken bir anıttır.

Ankara’da görülmesi gereken bir diğer yer ise Atatürk Orman Çiftliği’dir. Atatürk bu çiftliği zamanında tarımın önemini vurgulamak ve çiftçileri teşvik etmek için yaptırmıştır. Bu çiftlik içerisinde Atatürk evi, hayvanat bahçesi, piknik alanı ve çok sayıda kafe mevcuttur.

Gençlik Parkı içerisine ise lunapark, bir futbol sahası, kuşlara ayrılmış bir bahçe, açık hava halk tiyatrosu, çocuk bahçesi, labirent, yüzme havuzu, nikah salonu ve atlı gezi yolu kurulmuştur. Bu alan önceleri çok geniş bir bataklık iken günümüzde en çok ziyaret edilen alanlardan biri haline gelmiştir.

Harikalar Diyarı; ismini aynı adı taşıyan bir hikâyeden almıştır ve bu hikâyede yer alan kahramanları da içerisinde barındıran bir diyardır. Özellikle çocuklar için oldukça keyifli olan yer, her gün sayısız ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Göksu Parkı, Eryaman’da susuz bir gölet bölgesine inşa edilen bir alandır. Buraya 3 ay kadar kısa bir süre içerisinde gölet oluşturulmuş ve bu göletin etrafına iskeleler kurulmuştur.


Ankara Sanatla Buluşma Noktaları

Ankara’ya gelip de sanatla iç içe olmamak mümkün değildir. Çok sayıda müzesi ile herkesi büyüleyen şehrimiz, size keyifli anlar sunar.

Kurumlar tarafından işletilen toplam 42 müzeye sahip olan Ankara, özellikle;

 • Anıtkabir,
 • Anadolu Medeniyetleri Müzesi,
 • Etnografya Müzesi,
 • Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi,
 • Kurtuluş Savaşı Müzesi,
 • Cumhuriyet Müzesi ile dikkatleri üzerine çeker.

 • Müze Kart, bu müzeleri gezerken size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Ankara’ya Gittiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Ankara’ya geldiğinizde şehrin en güzel mekânlarında en popüler yemeklerin de tadına bakmanız gerekir. Şehrimizde lezzetli yiyeceklerin olduğu çok sayıda mekân bulunuyor. Adından sıklıkla bahsedilen ve muhakkak tadına bakılması gereken Ankara Tavası yanı sıra Tandır’da tadına bakılması gereken lezzetler arasındadır.

Ortalama 20ile 30 TL’ye çok keyifli lezzetler yiyebileceğiniz Ankara’nın kebapları ve tavuk germeci ile de ünlüdür. Ayrıca Ankara’ya gidip de Atatürk Orman Çiftliği’nde kokoreç yememeniz büyük kayıp olur. Ankara’ya geldiğinizde Beypazarı Kurusu ile Ankara Simiti’nin tadına da muhakkak bakmalısınız.


Ankara’da Kalınacak Yerler

Ankara’nın pek çok yerinde küçük ya da büyük otelleri bulmak mümkündür. Özellikle sıklıkla tercih edilen Kızılay’da lüks otellerde vardır. Her yere ulaşımın rahat ve pratik olduğu Kızılay en fazla tercih edilen konaklama bölgesidir. Büyüyen bir metropol olan Ankara’da Kızılay dışında da birçok bölgede de otellere ulaşmak mümkündür.

Ankara büyüdükçe birçok lüks otel yanı sıra, butik otel de açılmıştır. Konaklama fiyatları otele veya konumuna göre değişmektedir. Gecelik ve tek kişilik ortalama otel fiyatları 130 ile 180 TL arasında değişmektedir.


Ankara İpuçları

Ankara’ya geldiğinizde ulaşım konusunda herhangi bir problem yaşamazsınız. EGO genel müdürlüğünce işletilen metro, yine EGO’ya bağlı olan toplu taşıma otobüsleri mevcuttur. Böylece kısa sürede birçok yeri gezmek mümkündür.


Ankara Kaç Günde Gezilir?

Ankara’nın gezilecek olan yerleri ortalama beş gün içerisinde rahatlıkla gezilir ve her gidilen yerde keyifli bir vakit geçirme imkânı olur. Şayet özel araç varsa bu süre kısalır. Ancak gittikçe kalabalıklaşan Ankara’da trafik sorunu da kendini göstermektedir. Bir yerden bir yere giderken trafiğin de hesaba katılmasında fayda olacaktır.

Geziniz bittiken sonra Antalya'ya gitmek istiyorsanız Antalya otobüs bileti sayfamızdan bilet alabilirsiniz.


Mevsimine Göre Ankara’da Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

Karasal iklime sahip olması nedeniyle yaz sıcaklarında dahi olsa ince bir hırka ya da şal gece serinliğinden korunmak için idealdir. Ayrıca kış ayları Ankara’da don tehlikesi nedeniyle kaymayan botların tercih edilmesi faydalı olur.


Ankara Şehiriçi Servis Güzergahları

Ankara’da şehiriçi servis hizmetimiz bulunmamaktadır.


Ankara Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Metro Turizm ile sorunsuz bir şekilde AŞTİ’ye erişim sağlandıktan sonra Ankaray adı verilen raylı sistemle veya toplu taşıma araçları ile istediğiniz adrese gidebilirsiniz. Ankaray ile ortalama 10 - 15 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşılır. Ayrıca terminal içerisinde taksi hizmeti mevcuttur. Kızılay Meydan’a taksiyle ulaşım sağlandığında ortalama 45 TL taksi tutarı ortaya çıkar. Toplu taşıma araçları ile ise taşıma ücreti ortalama 2,5 TL’dir.

Bilet almakta sorun mu yaşıyorsunuz? Sizi Arayalım
X

SİZİ ARAYALIM

Bu alanda yalnızca bilet almakta sorun yaşayan yolcularımız için hizmet sağlamaktayız.