Listele
Bakım çalışması yapılmaktadır.
Konya Otobüs Bileti

Konya Otobüs Bileti Firmaları

Konya İç Anadolu’nun büyük bir bölümünü kaplayan Türkiye’nin en büyük ilidir. Mevlana’nın yaşadığı yer olarak da adını Mevlevi Şehri olarak tanıtan Konya aynı zamanda büyük bir turizm ve ticaret şehridir. 2016 yılında İslam Başkenti olması bu ilimizin çok daha fazla turist çekmesine, ticaretinin yerel atılımlarla çok daha fazla hareketlenmesine neden olmuştur. Artık otobüs firmaları da Konya’ya daha fazla sefer düzenlemektedir. Online otobüs bileti her zaman kolaylıkla bulunabilecektir. Ama her firma sizlere karşı anlayışlı ve güler yüzlü olamayacaktır. Tük iyenin her yerinden bu şehre ulaşmak da hem geniş ağa sahip olan bir otobüs şirketiyle hem de sizlere kaliteli hizmet sunan şirketle mümkündür. Konya otobüs bileti almak için bu şirketin internet sitesini kullanarak kısa sürede yorulmadan bir rezervasyon yaptırabilirsiniz. Aynı zamanda internet üzerinden bilet almanız ve diğer boş koltukları görmeniz de mümkündür.
Konya Otobüs Bileti Seçimi

Her şirket gibi bizler de siz değerli yolcuların güvenliğine büyük önem vermekteyiz. İster şubelerden isterseniz de internetten bir koltuk alacağınızda bayan ve erkek ayrımı yapmanız mümkün olacaktır. Personelimiz sizleri koltuk hakkında bilgilendirecek bu sayede otobüs bileti alırken sorunsuz bir yolculuğun da temelini atmış olacaksınız. Bebekli bayanların ya da küçük yaşta çocuğu olan ailelerin ön koltuklara oturmaları yasak olduğundan bu durumu internet üzerinden de kendi güvenliğiniz için belirtmeniz gerekir. Yolculuk boyunca sakin ve rahat bir yolculuk geçirmeniz için sıfır kilometre araçlarımızı sizlere hazırlamaya çalışırken araç içi ikramlarımızla sizlere evinizdeki konforu yaşatmak için uğraşmaktayız. Güler yüzlü araç içi personel sayesinde kendinizi evinizdeymişçesine rahat hissedebilirsiniz.
Konya Hakkında

Ülkemizin en fazla yüz ölçümüne sahip olan Konya ili, İç Anadolu bölgesinde yer alır. Türkiye’nin en büyük şehri olmasının yanı sıra büyüklüğüyle orantılı olarak bakıldığında ülkemizin en kalabalık şehri olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Önemli bir ticaret kenti olarak bilinen Konya, İpek Yolu üzerinde yer alması nedeniyle sayıda çeşitli tarihi hanlar, hamamlar, medreseler, camiler ve türbelere ev sahipliği yapmaktadır.

Bu nedenle hangi nedenle Konya’ya gelmiş olursanız olun önemli tarihi değerlerini görmeden şehirden ayrılmamanızı tavsiye ederiz.


Konya’da Gezilecek 5 Yer

Konya’ya gittiğinizde gidebileceğiniz çok sayıda yer mevcuttur. Bunların en gözde olanları ise şu şekildedir:

 • Mevlana Müzesi: En çok ziyaret edilen yerlerden biri olan Mevlana Müzesi, Konya için en önemli unsurların başında gelir. Hem yerli hem de yabancı turistler için Konya’ya geliş nedeni olan müze, hiç bir vakit değerinden ödün vermemiştir.
 • Çatalhöyük: Çatalhöyük Konya’nın Çumra ilçesine bağlıdır ve Konya merkeze 10 km. uzaklıktadır. Neolitik bir antik kent olması nedeniyle en önemli kültür mirasları arasındadır. Ayrıca UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alması nedeniyle dikkatleri üzerine çekmektedir. Her sene çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır. Dünyaca ünlü olması nedeniyle Konya’ya yabancı turistleri çeken en önemli değerler arasındadır.
 • Sille Köyü: Aya Elenia Kilisesi’nin yer aldığı Sille Köyü en çok ziyaret edilen tarihi yerlerden biridir. Ayrıca kilisenin karşısında yer alan müze, ülkemizdeki ilk zaman müzesi olarak bilinir ve hem yabancı hem de yerli turistlerin ilgisini çeken bir tarihi değerdir.
 • Selimiye Camii: Selimiye Camii Mimar Sinan’ın eseridir ve Şehzade Selim tarafından yaptırılmıştır. Camii’nin günümüze kadar hiç bozulmamış olması yapıya ayrı bir değer katarak popülerliğini arttırmıştır. Herhangi bir restorasyona gerek duymaması nedeniyle birçok kişinin ilgisini çeken tarihi bir yapıdır.
 • İnce Minareli Medrese: Bu medrese Selçuklular döneminde yapılmıştır. Müze olarak kullanılan medrese haftanın her günü açıktır. İstediğiniz zaman ziyaret edebileceğiniz müze, oldukça dikkat çeken ve beğeni toplayan bir yerdir.


Konya Sanatla Buluşma Noktaları

Konya kültür ve sanat gezisi için en ideal şehirlerden biridir. Çok sayıda müzesi ve sanatsal değerleri ile herkesin beğenisini kazanan şehrimiz sadece yerli turistler için değil, yurt dışından gelen ziyaretçiler için de oldukça cezp edicidir. Şayet bu şehrimize giderseniz muhakkak ziyaret etmeniz gereken müzeler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • İstiklal Harbi Şehitleri Abidesi
 • Karatay Medresesi Müzesi
 • Konya Arkeoloji Müzesi
 • Konyanüma Panorama
 • Zaman Müzesi
 • Atatürk Evi Müzesi
 • Koyunoğlu Müzesi
 • Ereğli Müzesi


Konya’ya Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Konya’yı ziyaret ettiğinizde bu ilimizin kendine has olan mutfağıyla da karşı karşıya gelirsiniz. Özellikle fırın kebabı, Konya’ya özgü olan etli ekmeği, yanında özel hamuruyla sunulan arabaşı çorbası ve bakır tepside pişmiş su böreği en dikkat çeken lezzetleri arasındadır.

Konya’da Türkiye’nin ilk ve tek Selçuklu Mevlevi Mutfağına sahip olan mekânını da bulabilirsiniz. Özellikle de Mevlana Böreğini mutlaka denemelisiniz.

Konya denildiğinde ilk akla Etli Ekmek gelse de yörenin çok geniş bir mutfağı vardır. Düğünlerde ve özel günlerde çok fazla tercih edilen bamya çorbası, kuzunun ciğerinden yapılan çebiç, fırın kebabı sevilen lezzetler arasındadır. Konya’da tatlı yönünden de çok zengindir. Sac arası, kaygana ve dilber dudağını mutlaka denemelisiniz. Konya mutfağı birçok usta aşçısının yetiştiği yerdir.


Konya’da Kalınacak Yerler

Konya’nın zengin tarihi açısından turistik bir şehir olması yanında gelişen bir sanayiye de sahiptir. Ancak Konya’nın dinsel kimliği birçok yerli ve yabancı turistin gelmesine neden olan faktördür.

Şehirde konaklama için çok fazla alternatif bulunur. Selçuklu, Karatay ve Meram bölgeleri özellikle otel sayısı açısından çok fazla seçenek sunar. Bu bölgelerde lüks zincir otellerinden butik otellere kadar geniş bir konaklama seçeneği vardır. Ayrıca yürüme mesafesinde de tarihi yerlere ulaşmak mümkündür.

Selçuklu bölgesi, havalimanının ve otobüs terminalinin burada olması sebebi ile tercih edilen bölgelerden bir diğeridir. Meral ise doğal ve tarihi güzellikleri açısından tatilcilere farklı konseptlerde konaklama imkanı sunar. Otel fiyatları yerine ve oteline göre değişmektedir.


Konya İpuçları

Konya’ya geldiğinizde ulaşımın kolay olması için şehir içinde tramvay hattını kullanmanız sizin için avantajlı olacaktır. En güzel tarafı da tramvay’ın 24 saat boyunca hizmet vermesi ve ücret konusunda ekonomik olmasıdır.

Ayrıca Mevlana Kültür Merkezi’nde her akşam sema gösterileri mevcuttur. Bu semalara en azından bir kez olsun katılım gösterilmesi oldukça etkili bir deneyim olacaktır. Bu nedenle ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


Konya Kaç Günde Gezilir?

Konya’da gezilecek ve görülecek çok yer olmasına rağmen ulaşımın kolay olması nedeniyle kısa sürede gezilmesi mümkündür. Yaklaşık 3 gün içerisinde gezmek istenen yerler rahatlıkla gezilebilir. Bununla birlikte gezilen yerlere vakit ayrılmak istenirse bu süre bir haftaya kadar çıkabilir. Bu nedenle iyi bir planlama ile gezilerin yapılması gerekir.

Konya geziniz sona erdikten sonra indirimli Kayseri bileti almak istiyorsanız Kayseri otobüs bileti sayfamızdan alabilirsiniz.


Mevsimine Göre Konya’da Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

Konya karasal iklime sahip olan bir şehrimiz olduğu için kış aylarında çok soğuk yazın ise fazla sıcaktır. Bu nedenle kıyafetler mevsime göre doğru alınmalıdır. Aksi takdirde tatiliniz sizin için bir eziyete dönüşebilir.


Konya Şehir İçi Servis Güzergahları

Konya ilimizde servis hizmetimiz bulunmamaktadır. Bununla birlikte toplu taşıma araçlarıyla ulaşım kolaydır. Özellikle tramvay ile günün her saatinde ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.


Konya Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Konya’ya geldiğinizde yapmanız gereken tek şey terminalden tramvaya binmeniz. Bu tramvay şehrin tüm önemli noktalarına sizi ulaştırır. Ayrıca tramvayın 24 saat hizmet veriyor olması büyük bir avantajdır.

Bilet almakta sorun mu yaşıyorsunuz? Sizi Arayalım
X

SİZİ ARAYALIM

Bu alanda yalnızca bilet almakta sorun yaşayan yolcularımız için hizmet sağlamaktayız.