Listele
Bakım çalışması yapılmaktadır.
Eskişehir Otobüs Bileti

Online Eskişehir Otobüs Bileti

Ülkemizde bulunan ve yoğun şekilde seyahat edilen şehirlerarasında Eskişehir’de bulunmaktadır. Birçok farklı sebep ile Eskişehir’e gidilebilmekte ve seyahatler yapılabilmektedir. Sorunsuz olarak yapılacak bu seyahatlerde firmamızdan online otobüs bileti alınabilmektedir. Online olarak da oldukça uygun fiyatlara bilet alınabilmektedir. Firmamız ülkemizdeki farklı şehirlerden Eskişehir’e ulaşım konusunda seferler düzenlemektedir. Bu şekilde konforlu bir seyahat yapılması mümkün olabilmektedir. Oldukça gelişmiş bir şehir olan Eskişehir çok fazla insan tarafından ziyaret edilmektedir. Özellikle üniversite nedeni ile öğrencilerin sürekli gidip geldiği bir şehir olmaktadır. Başarılı bir şekilde bu şehre seyahat edilmesi konusunda firmamız çok sayıda sefer düzenlemekte ve lüks araçlar ile seyahat etmenizi sağlamaktadır. Bu sebeple de Eskişehir’e yapılacak seyahatlerde otobüs bileti firmamızdan alınabilmektedir.

En Uygun Eskişehir Otobüs Bileti Nasıl Bulunur?

Sorunsuz bir şekilde seyahat edilmesi ile başarılı olarak şehre ulaşılmaktadır. Sonrasında servisler ve toplu taşıma araçları ile şehir içinde seyahat edilebilmektedir. Başarılı olarak yapılacak bu işlemlerde sorunsuz bir şekilde ulaşım sağlanabilmektedir. Eskişehir çok farklı şehirlerden turistik gezi, öğrenim, ticaret ve ziyaretler gibi birçok farklı sebep ile gidilen bir şehir olmaktadır. Eskişehir’e gidildiğinde gezilmesi gereken birçok yer bulunabilmektedir. Bunlardan Sazova Parkı ve Kent Park en fazla ilgi görenleri olmaktadır. Bunların yanında Arkeoloji ve sanat müzeleri de şehirde gezilmesi gereken yer arasında bulunmaktadır. Sorunsuz bir şekilde yapılacak seyahatlerden sonra şehirde gezilecek birçok yer bulunabilmektedir. Uygun fiyata eskişehir otobüs bileti alınarak şehre gidilmesi sonrasında konaklama konusunda sorun yaşanmamaktadır. Oldukça gelişmiş ve çok sayıda konaklama seçeneği şehirde bulunabilmektedir. Bu sebeple şehre seyahat edilmesi giderek artmaktadır.
Eskişehir Hakkında

Avrupalı bir kent görünümünde olan Eskişehir köknar, ardıç, gürgen, meşe gibi ağaçlarla yemyeşil karşılar sizi. İç Anadolu’nun en parlak yıldızı olan kent ülkemizin en kalabalık 25. kentidir. Porsuk Çayı kentin bambaşka bir atmosfere sahip olmasını sağlar. Porsuk Çayı kentin ortasından geçer ve büyülü bir görsellik yaratır.

Eskişehir öğrenci kenti olarak bilinir. Anadolu Üniversitesi ve Osmangazi Üniversitesi kentin bu şekilde anılmasını sağlamıştır. Doğal güzelliklerini ve tarihi değerini bir arada sunar Eskişehir. Hitit Medeniyetinin merkezi olmuş bir şehir olarak yüzyıllar boyunca bilim, kültür ve sanatın gelişimine sahne olmuştur.

Eskişehir Gezilecek 5 Yer

Başka bir şehre gittiğimizde o şehrin en güzel yerlerini görmek isteriz. Eskişehir bu açıdan oldukça zengin bir şehir. Tarihi değerleriyle size başka bir zamandaymış gibi hissetme olanağı sunuyor. İşte şehrin keyifle gezeceğiniz önemli noktaları:

  • Porsuk Çayı Ve Adalar Bölgesi
  • Tarihi Odun Pazarı Bölgesi
  • Kurşunlu Camii Ve Külliyesi
  • Sazova Bilim Sanat Ve Kültür Parkı
  • Eskişehir Balmumu Heykeller Müzesi

Bu beş yer dışında Eskişehir Hayvanat Bahçesi,Eti Sualtı Dünyası, Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Alaaddin Camii, Devrim Otomobili, Taşbaşı Çarşısı ve Şelale Park gezilecek yerler arasında yer alıyor.

Eskişehir'den sonra Adana'da bulunan gezilecek yerleri görmek istiyorsanız Adana otobüs bileti al sayfamızdan Adana bileti alabilirsiniz.

Eskişehir Sanatla Buluşma Noktaları

Eskişehir kültür sanat açısından sayılı şehirlerimizden biri. Şehirde sanatseverler için her zaman gidebilecekleri bir etkinlik düzenleniyor. Eskişehir’de sanatla buluşmak isteyen gezginler için de birçok fırsat var.

Ülkemizin ilk cam sanatları müzesi Eskişehir’de: Çağdaş Cam Sanatları Müzesi. Bir başka etkileyici kültür sanat merkezi de Türk Dünyası Kültür Sanat Merkezi. Burada Mimar Sina gibi önemli tarihi şahsiyetlerin balmumu heykellerini görebilirsiniz.

Atlıhan El Sanatları Çarşısı lületaşından eşya yapımını görebileceğiniz zengin bir el sanatları keşfi sunuyor. Balmumu Heykeller Müzesi de balmumu heykel sanatının inanılmaz etkisini yaşayabileceğiniz bir müze.
Eskişehir’e Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Eskişehir'in dillere destan lezzetlerinin başında çiğbörek geliyor. Bir Tatar böreği olan çiğböreği şehirde yiyebileceğiniz birçok restoran bulunuyor. Odun Pazarı civarında çok lezzetli çiğ börekçileri bulmak mümkündür.

Bir diğer özel lezzet de Balaban Köftesi. Eskişehir’in diğer tadına bakılması gereken lezzetleri arasında Toyga Çorbası, Haşhaşlı Gözleme, Met Helva, Yufkalı Büryan gibi lezzetler yer alıyor. Yemek fiyatları değişse de kebaplar ortalama 25 ile 35 TL arasında yer alıyor. Unutmadan söyleyelim şehrin bir de özel bir suyu var. Kalabak Suyu şehrin meşhur içme suyudur. Her yerde bulabilirsiniz.
Eskişehir’de Kalınacak Yerler

Eskişehir gezinizi otantik bir havada geçirmek istiyorsanız Odun Pazarı Evlerinde konaklayabilirsiniz. Şehrin merkezinde de birbirinden güzel oteller bulunuyor. Eskişehir konaklama açısından çok alternatifli şehirler arasında yer alıyor.

İsterseniz 5 yıldızlı bir otelde konaklayabilirsiniz. İsterseniz Porsuk çayı kenarında butik bir otelde ya da bir Osmanlı evinde konaklama yapabilirsiniz. Otel fiyatları ortalama 145 TL ile 220 TL arasında değişiyor. Öğrenci kenti olan şehirde çok uygun fiyatlı konaklama alternatifleri de bulmak mümkündür.Eskişehir İpuçları

Eskişehir’de en rahat nasıl gezerim diye düşünüyorsanız şehrin her yanına tramvayla gidebileceğinizi söyleyelim. Şehri gezmek için 2 gün ayırmanız çok daha fazla yeri gezmenizi sağlayacaktır. Bir günde de gezebilirsiniz ama hızlı olur. Şehirden dönerken sevdiklerinize alabileceğiniz hediyeler ise lületaşından yapılmış eşyalar, met helva, Sorkun çömleği gibi şehre özgü hediyelik eşyalar. Hediyelerinizi Atlıhan El Sanatları Çarşısından alabilirsiniz. Şehri yürüyerek gezmeniz daha güzel olacaktır.


Eskişehir Kaç Günde Gezilir?

Bir şehri gezmek için ne kadar zaman ayrılması gerektiği şehrin gezilecek noktalarına bağlıdır. Eskişehir bu açıdan zengin bir şehir demiştik. Öyleyse ne kadar çok zaman ayırabilirseniz o kadar iyi olur. Şehri doyasıya yaşamak için 2 gün yeterli olacaktır. Bir hafta sonunuzu bu güzel şehri gezmeye ayırabilirsiniz.


Eskişehir’de Mevsime Göre Yanınıza Almanız Gerekenler

Karasal iklime sahip bir şehre gidiyorsanız çantanızda mutlaka sıcaklık değişimlerine uyum sağlayacak kıyafetler olmalı. Gece ile günsüz arasında sıcaklık farkı yüksek olacağından akşamları giymek için hırka almalısınız. Kış aylarında gidecekseniz çok fazla soğuk olacağını bilmelisiniz. Baharda her zaman yanınızda ince bir mont bulundurmalısınız.


Eskişehir Şehir içi Servis Güzergâhları

Eskişehir’e geldiğinizde otogardan istediğiniz her ere ulaşmanızı sağlıyoruz. Eskişehir otogar için 4 güzergâh planı sunuyoruz.

  • Birinci güzergâh: Akarbaşı Akbank, Alanönü Tramvay, Atatürk bul. Migros, Atatürk Lisesi, Atışkan Otel, AÖF, Batıkent Özbesin, Bağlar Geçidi, Borsa, Büyükdere Tramvay Durağı, Devlet Hastanesi Doğruyol Camii, Dumlupınar, Eczacılık.
  • İkinci güzergâh: Mek Muhtarlığı, Eskişehir Yurdu, Espar, Göztepe Tramvay Durağı, Hava Hastanesi, Kanal26, Kızılcıklı, Manço, MilliEgitim, Mini Taksi, Sakarya Geçit, Sakarya PTT, Tıp Fakültesi, İller Bankası, Şale Otel.
  • Üçüncü Güzergâh: Fatih İ.Ö.O, Opera, Orman Dairesi, Polatkan Migros, Polis Okulu, Ramazan Oğlu Camii, Stad Tramvay Durağı, Tepebaşı Cami, Yenikent Sağlık Ocağı, Yunuskent Tramvay Durağu, Üniversite Evleri Taksi, İstasyon.
  • Dördüncü güzergâh: 1-2 Nizamiye, Yeni adliye, Yenikent PTT, Yıldıztepe Taksi, Yimpaş.


Eskişehir Şehir Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Eskişehir otogarı şehrin dışında bulunan Tepebaşı ilçesinin Şeker Mahallesi’nde yer alıyor. Otogardan şehir merkezine otobüs, tramvay ve taksi kullanarak gitmek mümkün. Taksiyle otogardan merkeze 15 ile 25 TL ödeyerek ulaşabilirsiniz. Tramvayın son durağı otogarda yer alıyor. Oldukça da ekonomik ulaşım imkânı sunuyor. Belediye Otobüsleri de gayet cüzi fiyatlara ulaşım sağlayabileceğiniz olanakları sunuyor. Şehri gezerken de tramvay büyük kolaylık sağlıyor. Şehrin gezilmesi gereken yerlerine tramvayla çok kolay ulaşılabiliyor. Unutmadan söyleyelim Porsuk Çayında turistik amaçlı gondol ve bot gezileri de düzenleniyor. Venedik deyince akla gelen gondol yolculuğunu Eskişehir’de yapabilirsiniz.

Bilet almakta sorun mu yaşıyorsunuz? Sizi Arayalım
X

SİZİ ARAYALIM

Bu alanda yalnızca bilet almakta sorun yaşayan yolcularımız için hizmet sağlamaktayız.