Listele
Bakım çalışması yapılmaktadır.
Samsun Otobüs Bileti

Samsun ’a karayolu ile seyahat etmek isteyenler firmamızın uygun bilet fiyatları avantajlarından yararlanabilirler.

Samsun, Türkiye'nin en kalabalık on altıncı şehridir ve Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Toplam on yedi ilçesi olan Samsun şehri, Ordu, Tokat, Amasya, Çorum ve Sinop illeri ile komşudur. Orta Karadeniz’deki doğal liman biçimindeki konumu Samsun’u hem ulaşım hem de ticaret açısından önemli bir pozisyona sokmaktadır. Samsun, bölgesinin sağlık, ticaret, sanayi, ekonomi, ulaşım ve eğitim açılarından en gelişmiş illerinden bir tanesidir. Bu sebepler ile her gün yüzlerce kişi bir Samsun otobüs bileti ile şehre ya da civarına gitmek için yola çıkmaktadır.


Samsun Otobüs Bileti Hakkında

Amazon şehri Samsun Orta Karadeniz’de yer alıyor. Bu gün Terme Çayı kıyıları olan Thermodon efsaneye göre amazonların yani tarihin meşhur kadın savaşçılarının yaşadığı yermiş. Samsun Karadeniz’in başkenti olarak anılıyor.

Cumhuriyet tarihinde de önemli bir yeri olan şehirde Bandırma Vapuru’nun yeniden tasarlanmış halini görmek mümkün. Deniz ve orman birlikteliğini şahane yansıtan bir şehir Samsun. Hayran bırakan doğasıyla dağcılık, yamaç paraşütü, yayla turizmi gibi etkinliklere kucak açıyor. Kentin yazı kışı ayrı bir güzel diyebiliriz.


Samsun‘da Gezilecek 5 Yer

Şehrin simgesi haline gelmiş olan Samsun Atatürk Anıtı gezilecek yerlerin başında geliyor. Milli mücadelenin güçlü duruşunu bu anıtta görebilirsiniz. Anıt 1931 yılında Samsun halkının kendi çabalarıyla dikilmiş.

Amazon Köyü şehrin dünya çapında tanınmasını sağlayan efsanenin yaşadığı yerdir. Bandırma Vapuru Atatürk ve arkadaşlarını Samsun’a getiren vapur olarak anlamlı bir ziyareti hak ediyor. Ladik Gölü doğal güzelliği ile sizi etkileyecek yerlerden biridir. Amisos Tepesi de gezilmesi gereken yerler arasındadır. Bunlar dışında kentte şelaleler, sahil boyu, parklar, müzeler gibi gezilecek başka yerler de vardır.Samsun Sanatla Buluşma Noktaları

Samsun Büyükşehir belediyesi şehirde kültürel ve sanatsal etkinlikler düzenliyor. Yeşilırmak Kültür Sanat Şenliği 1994 yılından bu yana kutlanıyor. 1987’den beri kutlanan Karpuz festivali iki gün sürüyor. Deniz Oyunları Festivali de şehrin geleneksel festivalleri arasında yer alıyor. Karadeniz’deki ilk ve tek opera ve bale Samsun Devlet Opera Ve Balesidir.

Devlet Tiyatroları Samsun Sahnesi de tiyatro oyunlarıyla her sezon etkinliğini sürdürmektedir. Samsun Bilim Ve Sanat Merkezi de faaliyetleri dinamik olan bir merkezdir. Samsun açık alanlarda da sanat ve kültürel etkinliklerin düzenlendiği bir şehirdir.

Samsun’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Samsun deyince balık ilk akla lezzetlerden biridir. Samsun’da lezzetli balık yiyebileceğiniz birçok lokanta bulmanız mümkündür. Balık fiyatları değişmekte olup 25 ile 50 TL’den başlamaktadır. Keşkek ve tirit Samsun’da tadılması gereken lezzetlerin başında geliyor. Farklı ve lezzetli yöresel yemekler açısından Samsun mutfağı oldukça fazla seçenek sunar. Bafra pidesi de mutlaka tadına bakılması gereken bir lezzettir.

Samsun pidesi de yörenin en sevilen tatları arasındadır. Kolayca bulabileceğiniz bu lezzeti ortalama 10 TL gibi uygun fiyata kolayca tadabilirsiniz. Mısır ekmeği de tabi ki kentin kendine özgü lezzetleri arasındadır. Tatlı olarak Bafra Ballıbaba Dondurmasını deneyebilirsiniz. Gezdiğiniz bölgeye göre karşınıza farklı lezzetler çıkacaktır. Pidenin Çarşamba pidesi, Terme pidesi gibi çeşitleri var. Katık böreği, haluçka, kaz pilavı, nokul yöresel tatlardan bazıları.

Samsun'daki lezzetlerden sonra Mersin'deki lezzetleri de tatmak istiyorsanız Mersin otobüs bileti sayfamızdan Mersin'e uygun fiyata otobüs bileti alabilirsiniz.

Samsun Kalınacak Yerler

Termal oteller, tatil köyleri, oteller, pansiyonlar Samsun’da konaklama açısından birçok seçenek sunuyor. Atakum, Tekkeköy ve İlkadım bölgelerinde oldukça fazla otel bulunuyor. Tanınmış oteller yanı sıra orta segmentte daha küçük otellerde bölgede kaliteli şekilde hizmet sunuyorlar.

Buna bağlı olarak da fiyatlar farklılaşıyor. Gecelik otel fiyatları 60 ile 500 TL arasında değişebiliyor. Ayrıca şehirde daire kiralama seçenekleri de var. Sahilde, merkezde ya da diğer bölgelerde daire kiralanabilir. Apart seçeneği ile de tatil yapanlar için farklı konaklama seçenekleri bulmak mümkündür.


Samsun İpuçları

Samsun’a gidecekseniz yaz ya da kış aylarını tercih edebilirsiniz. Bilmeniz gereken şey mevsime göre etkinlik alternatiflerinin de değiştiğidir. Kayak yapmak, kaplıcalara gitmek için kış aylarını tercih etmelisiniz. Tarihi yerleri gezmek için de kış aylarını ya da bahar aylarını seçmelisiniz. Ama deniz turizminden yararlanmak için yaz aylarını seçmelisiniz.

Samsun’da farklı aktiviteler deneyebileceğinizi unutmayın. Doğa sporlarını deneyerek çok keyifli zaman geçirebilirsiniz. El sanatları açısından zengin olan kentten hediye almak isterseniz Mecidiye Çarşısını gezmelisiniz. Tarihi Bedesten Çarşısı da hediye alabileceğiniz bir diğer çarşıdır.


Samsun Kaç Günde Gezilir?

Samsun için bir haftalık bir gezi planı yapabilirsiniz. Kısıtlı zamanınız varsa üç günlük bir plan da yapabilirsiniz. Şelale, mağara, kaplıca gibi yerler şehrin dışında yer alıyor. Gidip gelmesi biraz zaman alabilir. Kent merkezinde anıtları ve camileri gezebilirsiniz. Merkezi bir günde dolaşabilirsiniz. Çarşılara da gidebilirsiniz. Doğal güzellikleri görmek için ise biraz daha zaman ayırmanız gerekiyor. Yaylalar için ise daha fazla zamana ihtiyaç var. Sahil boyu da ayrı bir gezi planı gerektiriyor. Zamanınız olursa bu kent için bir haftanızı ayırmalısınız. Üç gün için hızlı ve hareketli bir takvim de ayarlayabilirsiniz.


Mevsimine Göre Samsun’da Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

Samsun havası sizi şaşırtabilir. Ani yağmurlarla karşılaşabilirsiniz. Yani yanınızda mutlaka yağmurluk götürün. Kış aylarında kış sporlarını yapmak istiyorsanız kıyafet donanımınız olmalı. Doğal alanları gezerken ayakkabı seçiminize de dikkat etmelisiniz. Yaz aylarında giderseniz sıcak olacaktır. Yaylaya çıkarsanız soğuk olur. Yaylaya giderken yanınıza hırka, ince mont gibi bir şeyler almalısınız.


Samsun Şehir İçi Servis Güzergâhları

Samsun şehir içine 3 servis güzergâhı vardır. Samsun otogardan servis güzergâhları şöyledir;

Birinci güzergâh: 19 Mayıs Üniversitesinden, Atakum, Güzel sanatlar Akademisi, Medicalpark hastanesi, Tramvay Son Duarl, Yeşilyurt, Çobanlı Kavşağı ve son olarak İlkadım Yurdu şeklindedir.

İkinci güzergâh: Acem Tekkesi, Bağkur, Cedit Mahallesi, Cumhuriyet Meydanı, Kilise Kavşağı, Liman Kavşağı, PTT Baş Müdürlüğü, Çatalarmut, Çiftlik girişi ve son olarak Öğretmen Evi şeklindedir.

Üçüncü güzergâh: 5.Piyade Kavşağı, Adalet Mahallesi, Bahçelievler, Cezaevi, Diş Hastanesi, Eğitim Araştırma Hastanesi, Gazi Hastanesi, Medicana Hastanesi, Meskenler Kavşağı, Pizza AVM, Yıldıray Çınar Kültür Merkezi, Çiftlik ve son olarak da İlyasköy şeklindedir.


Samsun Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs, dolmuş veya taksi kullanarak otogardan şehir merkezine gidebilirsiniz. Samsun’da raylı sistem yok. Otobüs ve dolmuş fiyatları ekonomik. Taksiler biraz fazla alabilir. En iyisi dolmuş tercih etmek olacaktır.


Neden Otobüs Yolculuğu?

Otobüs yolculuğu en çok yalnız ya da az kişilik gruplarda gezen turistler, rahat bir yolculuk arayan kişiler ve araç kullanamayan ya da yolculuk süresince uyumak isteyen iş adamlarının tercihidir. Bilindiği gibi otobüs bileti fiyatları uçak biletlerinden ya da özel araçla az kişi gitmekten çok daha uygundur. Bu yöntem, sağladığı ekonomik getirinin yanı sıra uzun sürecek yolculuklarda kişilere konforlu bir deneyim sunar. Otobüsler kısa sürecek yolcuklarda ise yolculara şehre daha yakın olan otogarlarda inme şansı hatta Metro’nun da sağladığı, şehir içi servisler ile ulaşım hakkı verecektir. Profesyonel şoförler ve kötü hava şartları gibi ihtimaller ile birleştiğinde bu tür bir yolculuk göze çok daha avantajlı görünmektedir. Üstelik bugün herkes biletlerini çevirim içi bir şekilde daha uygun fiyatlara hatta kampanyalardan yararlanarak satın alabilmektedir. Yerinizden dahi kalkmadan hızla yolculuğunuzu planlayabilir, tek bir tıkla Metro’dan online otobüs bileti satın alabilirsiniz. E-bilet’in yanında yolcum nerede ve seyahat bilgileri gibi hizmetlerden yararlanarak kendiniz ve sevdikleriniz için yolculuğu pratik ve planlı bir hale getirebilirsiniz.

Bilet almakta sorun mu yaşıyorsunuz? Sizi Arayalım
X

SİZİ ARAYALIM

Bu alanda yalnızca bilet almakta sorun yaşayan yolcularımız için hizmet sağlamaktayız.