Listele
Bakım çalışması yapılmaktadır.
Adana Otobüs Bileti

Konforlu Şekilde Seyahat İçin Adana Otobüs Bileti Almak

Ülkemizde çok fazla seyahat edilen şehirlerarasında bulunan Adana birçok farklı şehrimizden ulaşılabilmektedir. Farklı sebepler için Adana’ya yapılacak seyahatlerde online otobüs bileti alınması konusunda firmamız ve online sistemimiz çok fazla tercih edilmektedir. Kolay bir şekilde ve uygun fiyatlar ile firmamızdan bilet alınarak Adana’ya seyahat edilmesi mümkün olabilmektedir. Adana’ya yapılacak seyahatler konusunda çok farklı şehirlerden ulaşım sağlanabilmektedir. Genel olarak tarımın ön planda olduğu şehre birçok farklı sebep ile seyahatler yapılabilmektedir. Yakın şehirler yanında ülkemizdeki birçok şehirden de Adana’ya ulaşım sağlanması mümkün olabilmektedir. Turistik olarak gelindiği zaman da birçok gezilecek yerin bulunacağı şehirde doğa güzellikleri yanında tarihi eser ve yapılarda bulunabilmektedir. Bu sebeple otobüs bileti alınarak birçok farklı şehirden Seyahat edilmesi mümkün olabilmektedir.


Online Şekilde Adana Otobüs Bileti Almak

Konforlu ve sorunsuz bir ulaşımın sağlanması konusunda firmamızın lüks otobüsleri ve kaliteli hizmeti tercih edilebilmektedir. Bu şekilde başarılı olarak seyahatler yapılabilmektedir. Sorunsuz bir ulaşımın sağlanması konusunda etkili çözümler bulunabilmektedir. Adana’ya yapılacak seyahatlerde gezilmek istendiği zaman görülmesi gereken tarihi eser ve yapılar yanında doğa güzellikleri de bulunabilmektedir. Bunlar içerisinde Varda Köprüsü, Taş Köprü, Kozan Kalesi ve Anavarza Ören Yeri bulunmaktadır. Buraların gezilmesi yanında birçok müze de gezilebilmektedir. Ayrıca Kapikaya Kanyonu oldukça güzel bir doğa harikası olmaktadır. Buraların da gezilmesi mümkün olabilmektedir. Birçok farklı şehirden otobüs bileti alınarak gelinecek olan Adana’da çok fazla gezilecek yer bulunabilmektedir. Farklı zamanlardan kalma tarihi eserler, plajlar ve doğa güzellikleri ile şehir gezilmeye müsait bir durumdadır. Bunun yanında iş ve ziyaret amacı ile de şehre gelinebilmektedir.


Adana Hakkında

Toros dağlarının güneyinde yer alan Adana lezzet turizmiyle öne çıkan bir şehir. Dünyaca ünlü Adana mutfağıyla, tarihi yerleriyle, mimarisiyle gezerken asla sıkılmayacağınız şehirlerimiz arasında yer alıyor.

Akdeniz bölgesinde bulunan kentin Uluslararası Film Festivali epey ilgi görüyor. Dünyanın araç geçen en eski köprüsü Taş Köprü şehrin turist çeken yerlerinden. Ören yeri, kaleleri, konakları, köprüleri, antik kentleriyle Adana renkli kültürünü her köşede yansıtıyor. Adana kebabı ise kentin adını dünyaya duyuran bir lezzet.


Adana Gezilecek 5 Yer

Adana’da ilk olarak görülecek yer Taş Köprüdür. Dünya tarihinin en önemli zillerini taşıyan köprü Romalılar tarafından inşa edilmiştir. Ayas Ören Yeri, Magarsos Ören Yeri, Şar Ören Yeri antik kalıntılar içinde dolaşabileceğiniz etkileyici yerlerdir.

Adana Etnografya Müzesi ve Misis Mozaik Müzesi de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında. Yılan kale, Dumlu kale ve Kozan kalesi efsaneleriyle ünlü tarihi yerlerdir. Yılan kale halk arasında Şahmeran kalesi olarak anılır.

Ulu Camii Adana’nın en büyük camisidir. Memluk ve Selçuklu mimarisinin izlerini taşır. Bebekli Kilise ve Büyük Saat Kulesini de gezmeden dönmeyin. Kente merkezinde bulunan Arkeoloji Müzesi de ilginizi çekebilir.

Adana'da geziniz sona erdiğinde Eskişehir'e indirimli otobüs bileti almak istiyorsanız Eskişehir otobüs bileti sayfamızdan uygun fiyata bilet alabilirsiniz.

Adana Sanatla Buluşma Noktaları

Kültürel ve sanatsal etkinliklere genellikle Adana Kültür Ve Sanat Merkezi ev sahipliği yapıyor. Tarihi bir yapı olan bu merkez kesme taştan yapılmış mimarisiyle dikkat çekiyor. Adana’da çok farklı festivaller de düzenleniyor.

Dağ Bisikleti Festivali, Zeytin Festivali, Nar Festivali, Bal ve Çiçek Festivali bu festivallerden bazılarıdır. Portakal Çiçeği Karnavalı da dünyaca tanınmış bir festival. Tiyatro festivali de düzenlenen şehirde sanat etkinliklerine epey önem veriliyor.

Altın Koza Fil Festivali de kentin en bilinen sanatsal etkinlikleri arasında yer alıyor. Adana festivalleri oldukça meşhur festivallerdir. Tüm dünyada bilinen bu festivaller büyük coşkuyla kutlanır. Adana tiyatro etkinlikleri konusunda da ayrıcalıklı şehirlerden biridir.


Adana Gittiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Adana kebabı tabi ki tadılması gereken lezzetlerin başında geliyor. Adana kebabı yiyebileceğiniz çok çeşitli restoranlar bulabilirsiniz. Yiyeceğiniz menüye bağlı olarak ortalama 70 ile 90 arasında bir fiyat ödeyebilirsiniz. Ayrıca meşhur Adana tostunu da yemeden sakın Adana’dan ayrılmayın. Tıkabasa doymanız için 15 -20 TL harcamanız yeterli olacaktır.

Adana denilince akla ciğer gelir. Bölgede çok iyi ciğer yapan restoranları bulabilirsiniz. İçli köfte, Şırdan, Mumbar, Bici bici tatlısı mutlaka denemeniz gereken yöresel lezzetler. Değişik bir içecek içmek isterseniz Karsambaç denemelisiniz.


Adana Kalınacak Yerler

Merkezde kalmak isterseniz Yüreğir ve Seyhan ilçelerindeki otelleri tercih edebilirsiniz. Tam merkezde kalmak için ise İnönü Caddesindeki otelleri değerlendirebilirsiniz. Çok popüler otellerden daha butik tarzı otellere kadar geniş bir seçenek listesi vardır. Büyük otellerde gecelik 260 - 500 TL arasında kalabilirken daha küçük otellerde ise gecelik 135 TL ‘ye konaklamak mümkün. Şehir merkezindeki oteller genellikle yoğun olabiliyor. Önceden rezervasyon yaptırmak da fayda var. Adana’da apart kiralama seçenekleri de sunuluyor.


Adana İpuçları

Adana’ya gidince Ağyatan Kuş Cennetlerini de görmenizi tavsiye ederiz. Bu arada şehre yaz aylarında gitmeseniz daha iyi olur. Gezmek için en iyi zaman bahar aylarıdır. Yazları Adana çok sıcak olabilir. Yazın ortasında sıcaklık 40 dereceyi geçebilir.

Eylül aynın son haftasında giderseniz film festivalini de görmüş olursunuz. Ekim ayının ilk haftasında da Adana Lezzet Festivali var. Adana mutfağını tam anlamıyla görmek için bu festival zamanı şehre gidebilirsiniz. Kışın da Adana’ya gidebilirsiniz. Çünkü çok soğuk olmaz. Ama Eylül-Ekim en güzel zamanlardır. Adana’dan hediye almak isterseniz el sanatlarının harika örneklerini seçebilirsiniz. Çakmak Caddesi hediye almak için en iyi yerdir.


Adana Kaç Günde Gezilir?

Adana festival ruhunu yaşamak isteseniz biraz fazla zaman ayırmalısınız. Normal şartlarda iki günde şehri gezebilirsiniz. Şehrin dışındaki yerler için de bir gün ayırmalısınız. Festival zamanlarında birkaç gün fazladan kalmanız iyi olur. Özellikle Adana mutfağından yemekleri tatmak istiyorsanız birkaç gün farklı lezzetler denemelisiniz. Ören yerleri için özel zaman ayırmak gerekir. Çünkü şehirden uzak yerlerde olan ören yerlerini gezmek zaman alabilir. Müzeler ve şehir içi tarihi eserler için bir gün yetebilir. Ama diğer yerler için biraz zaman lazım. Kentin ruhunu yaşamak istiyorsanız biraz zaman vermelisiniz.


Adana Mevsimine Göre Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

Adana’da başka yerlerde olduğundan daha fazla terleme olasılığı var. Sıcaklık ve nem yüzünden çok terleyebilirsiniz. Yani fazladan kıyafetleriniz olmalı. Ören yerlerini gezmek için doğa yürüyüşü ayakkabısı olması iyi olur. Adana soğuk olmaz. Ama gece de dışarıda vakit geçirmek isterseniz ince bir şeyler alabilirsiniz yanınıza. Eylül’de bile gitseniz normalden daha sıcak olabileceğini unutmayın. İnce terletmeyen kumaşlardan kıyafetler giymek avantajlı olur.


Adana Şehir içi Servis Güzergâhları

Adana servis güzergâhı; Atilla Altıkat Alt Geçidi başlangıç noktası sonrasındaki duraklar Barkal Kavşağı, Dörtyol Kavşağı, Eski Tekel Fabrikası, Havaalanı Kavşağı ve en son olarak da Şakirpaşa Kavşağı şeklindedir.


Adana Otogardan Şehir Merkezine Ulaşım

Atilla Altıkat Köprüsüne ücretsiz servisler var. Ayrıca otogarın önünden dolmuşlar da geçiyor. Taksi kullanmak da bir alternatif olabilir. Dolmuşlar 2, 75 TL, belediye otobüsleri 1,75 TL. Adana Kent Kartla otobüse biniliyor. Adana’da taksi fiyatları biraz pahalıdır. İstanbul’la kıyaslandığında iki katı kadardır. Şehir içinde Adana metrosu da kullanılabilir. Fakat bu metro pek tutulmamaktadır. Daha çok dolmuşlar tercih edilir. Geceleri toplu taşıma hizmeti yoktur. Bu nedenle gece sadece taksi kullanılabilir. Taksicilerle binerken pazarlık yapmanız iyi olur. Çünkü fiyatlar konusunda yüksek fiyat verebilirler. Şehir dışı yerleri gezerken araç kiralamayı düşünebilirsiniz. Şehir içinde yürüyerek gezebileceğiniz yerler var.

Bilet almakta sorun mu yaşıyorsunuz? Sizi Arayalım
X

SİZİ ARAYALIM

Bu alanda yalnızca bilet almakta sorun yaşayan yolcularımız için hizmet sağlamaktayız.