Bakım çalışması yapılmaktadır.

Online otobüs bileti nedir sorunuza yanıt vermek gerekirse, kısaca internet aracılığı ile firmamızın web sayfası üzerinden ya da mobil uygulaması üzerinden aldığınız bilet türüdür.

Online otobüs bileti nedir sorunuza yanıt vermek gerekirse, kısaca internet aracılığı ile firmamızın web sayfası üzerinden ya da mobil uygulaması üzerinden aldığınız bilet türüdür. Online otobüs bileti sayesinde kolaylıkla istediğiniz tarih ve saate internet üzerinden birkaç adımda bilet satın alabiliyorsunuz. Bu uygulama ise sizlere tamamen vakit kazandıran bir uygulamadır.

Metro Turizm Üzerinden Nasıl Online Otobüs Bileti Satın Alırım

Metro Turizm olarak müşterilerimizi düşünüyor ve onların vakitlerinin bizler için kıymetli olduğu politikasını izliyoruz. Bu nedenle artık hem müşteri hizmetleri ile hem de acenteler aracılığı ile satın alınan biletlerden daha fazla tercih edilen online otobüs bileti uygulamamızı sizler ile buluşturuyoruz.

Online otobüs biletini satın alabileceğiniz iki farklı araç bulunmaktadır. Bunlardan birisi Metro Turizm’e ait resmi web sitesi iken diğeri ise yine Metro Turizm’e ait olan mobil uygulamadır. İkisi aracılığı ile de kolaylıkla online otobüs bileti satın alabilirsiniz.

Genel anlamda tercih edilen web sayfamız üzerinden online bilet satın almak olduğu için bu konuda sizlere yardımcı olabilmek adına gerekli bilgilendirmeleri sağlayalım.

Web sayfasına giriş yaptığınız an itibari ile sayfanın sol köşesinde online bilet kutucuğu bulunmaktadır. Bu kutucukta tercih etmeniz gereken ilk seçenek tek yön ya da gidiş dönüş bölümüdür. Bu bölümdeki tercihinizi yaptıktan sonra nereden ve nereye bölümlerinde bulunduğunuz ili ve varış noktanızı seçmeniz gerekecektir.

Bu bölümün hemen altında gidiş tarihi ve dönüş tarihi alanları bulunmaktadır. Eğer biletinizi tek yön alıyorsanız dönüş tarihini boş bırakmanız gerekmektedir. Fakat gidiş dönüş alacağınız biletler için her iki bölümü de doldurmanız gerekmektedir. Listele butonuna bastığınız an seçtiğiniz tarih ve rotaya yönelik seferler sıralanacaktır.

Sefer listesi üzerinden seyahat etmek istediğiniz saati seçtikten sonra otobüse ait görüntü karşınıza gelecektir. Burada gri renk ile gösterilenler boş koltuklar anlamını taşır. Otobüs içerisinde bulunan koltuklardan bir tanesini seçtikten sonra biletinizi satın almak için ihtiyacınız olan ilk bilgiler şahsi bilgilerinizdir.

Şahsınıza ait kişisel bilgileri doldurduktan sonra kredi kartı ile ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz. Kredi kartı bilgilerinizi girerek satın al butonuna bastığınız an ise bilet satın alma işleminizi tamamlamış olacaksınız.