Listele
Bakım çalışması yapılmaktadır.
Ankara Çorum Otobüs Bileti

Ankara- Çorum Otobüs Bileti İle Kaliteli Yolculuk

Başkentten bir Ankara Çorum Otobüs Bileti ile yaklaşık iki buçuk -üç saatlik kısa bir yolculukla, iç orta Karadeniz bölgemizin küçük, şirin ve en eski kentlerinden olan Çorum’u keşfedebilirsiniz. Çorum’da yapımı henüz tamamlanmayan, 2017 içerisinde yapımının tamamlanması ön görülen bir havaalanı bulunmaktadır. Ancak 248 kilometrelik kısa mesafesi sebebiyle iki şehir arasında özellikle otobüs çok sık kullanılan bir araçtır. Üstelik Ankara Çorum Otobüs Bileti almak artık çok daha kolay. İnternet üzerinden kolayca seyahat etmek istediğiniz koltuğunuzu seçebilir ya da ayırtabilir ve ödemenizi de aynı yolla ve güvenle yapabilirsiniz. Konforlu ve güvenli bir şekilde siz ve sevdikleriniz seyahat edebilirsiniz.


Başkent olması, aşağı yukarı ülkenin merkezinde bulunması ve bürokrasi ağı sebebiyle Ankara’ya yolu düşmeyen yoktur. Bunlar dışında görülmeye değer doğal güzellikleri, değerli yapıları ile de özellikle yerli turistlere her yıl ev sahipliği yapmaktadır. Türkiye’nin nüfus bakımından ikinci büyük şehri olan Ankara’da, en sık kullanılan seyahat yolu havayoludur ancak gelişmiş karayolu ulaşım ağı ile de yolculuklarda özellikle kısa mesafelerde sıklıkla karayolu tercih edilmektedir.


Ankara Çorum Otobüs Bileti İle Tarih Gezisi


Bir Ankara-Çorum Otobüs Bileti satın alarak, şehrin kalabalığından uzaklaşarak, Paleolitik devirden izler taşıyan Çorum’ u keşfedebilirsiniz. Karadeniz bölgemizin iç ve orta bölümünde bulunan küçük şehrimiz, çok eski uygarlıklara ev sahipliği yapmış tarihi kalıntılar bakımından oldukça zengindir.  Hititler, Frigler, Kimmerler, Medler, Persler gibi bir çok uygarlığa beşiklik eden şehrimizde Alacahöyük, Büyük Güllücek, Boğazköy, Eskiyapar, Kuşsaray höyükleri görülmesi gereken önemli tarihi merkezlerindendir. Karadeniz bölgesinde bulunduğu halde karasal iklim tipinin özelliklerini gösteren şehrin, Çorum, Bozboğa, Ovasaray, Hüseyin ve Dedesli Ovaları; Kartal, Çatalkaya Tepesi önemli yer şekillerindendir. Ayrıca Yeşilırmak, Çat suyu, Mecitözü ve Çekerek Irmağı dışında Türkiye’nin en uzun akarsuyu olma özelliğine sahip olan Kızılırmak da şehrin içinden geçmektedir. Tarihi ve doğal zenginlikleri dışında Çorum ülkemizde daha çok leblebisiyle tanınmaktadır. Acılısı, tatlısı, tuzlusu, ballı ya da drejeli gibi onlarca çeşidiyle herkesin zevkine göre keyifle tükettiği leblebiyi de Çorum’dan başka yerden almak ve tatmak haksızlık olur.

Bilet almakta sorun mu yaşıyorsunuz? Sizi Arayalım
X

SİZİ ARAYALIM

Bu alanda yalnızca bilet almakta sorun yaşayan yolcularımız için hizmet sağlamaktayız.