Listele
Bakım çalışması yapılmaktadır.
Kayseri Otobüs Bileti

Anadolu’nun Ticaret Noktası Kayseri Otobüs Bileti Satışları

Kayseri Anadolu’da bulunduğu konum nedeniyle tam bir ticaret noktasıdır. Özellikle lojistik taşımacılıkta Kayseri sıkça adından söz ettirmektedir. Bir anlamda ülkenin batısından doğusuna geçiş için de önemli aktarma merkezlerinden bir tanesidir. Neredeyse tüm şehirlerden bu noktaya otobüs seferleri bulunmakta, hızlı tren rayları genişletilmeye çalışılmaktadır. Ama en hızlı ve güvenli seçenek olan otobüs yolculuğu bu şehir için daha fazla tercih edilir. Kayserinin ünlü otogarını görmek ve şehir içinde otobüsle gezerek geçmek ancak otobüs yolculuklarına ait bir özelliktir. Online otobüs bileti alacağınızda geniş bir ağa sahip olan turizm şirketi ile zorlanmadan kolayca bir seçim yapabilmeniz mümkündür. Kayseri otobüs bileti alındıktan sonra da konforlu koltuklar ve 2016 model araçlarımızla sizlere araç içi ikramlar ve güler yüzlü hizmet kalitesiyle huzurlu bir yolculuk sunmak için elimizden geleni yapacağız.
Kayseri Otobüs Bileti Fiyatları

Kayseri otobüs biletifiyatları her noktadan farklı farklı olmaktadır. Örneğin Konya ile sınır komşusu olan bu güzide şehrimize ulaşım kesinlikle Mevlevi şehrinden çok daha ucuz olacaktır. Ama İstanbul ile hiçbir sınırı bulunmayan ve arasında bölge farkı olan Kayseri’ye gelmek için ödediğiniz miktar tabii ki de Konya’dan daha fazla olacaktır. Bu nedenle her zaman uygun fiyatlarla sizlere en iyi hizmeti sunmaya çalışan otobüs firmasını tercih etmeniz gerekir. Otobüs biletini aldığınız firma her zaman büyük önem taşımaktadır. Acemi şoförler, bozuk otobüsler yüzünden birçok can gitmiştir ve insan kesinlikle göz göre göre böyle otobüslerle yolculuk etmek istemez. O zaman her anlamda sizlere tam bir güven sunan sıfır araçları ve eğitimli personeli güler yüzlü bir hizmet sunan otobüs firmasını seçmelisiniz.

Kayseri Hakkında

Dünyanın en eski şehirlerinden biri olan Kayseri Erciyes Dağı eteklerinde yer alıyor. Medreseleri, hanları, kervansarayları, camileri ile tarihe dokunmak isteyen herkesi cezp ediyor. En kalabalık şehirler arasında 14. sırada bulunan Kayseri İç Anadolu Bölgesinin de üçüncü büyük şehridir.

Bu şehre geldiğinizde beklediğinizden çok daha fazlasını bulacağınızı söyleyebiliriz. Kültürünün her köşeye sinmiş büyüsüyle gezmeye doyamayacağınız bir şehir Kayseri. Mutfağı da şahane. Birbirinden lezzetli yemeklerle de size iyi ki gelmişim dedirtecektir.


Kayseri’de Gezilecek 5 Yer

Kayseri’ye gittiğinizde gezilecek ne kadar çok yer varmış diyeceksiniz. Öncelikli olarak gezilecek ilk 5 yeri bilerek gezinizi keyifli hale getirebilirsiniz. Kayseri deyince ilk akla gelen Kayseri Kalesi’dir. Ülkemizin en değerli kalelerinden biri olan kayseri Kalesi’nin tarihi M.S 3. Yüzyıla kadar gidiyor.

Mimar Sinan’ın en güzel eserlerinden biri olan Kurşunlu Camii Kayseri’nin de gözbebeği. Süslemeleri ve kalem nakışlarıyla benzeri olmayan bir güzellik sunuyor. İstanbul Kapalıçarşı’dan sonra en büyük Kapalıçarşı Kayseri’ninki. Rengârenk atmosferi ile gezmekten büyük keyif alacağınız bir yer.

Şehrin ticari gücünü simgeleyen Bedesten de görülmesi gereken yerler arasında. Hunat Hatun Medresesi şehrin merkezinde geometrik Selçuklu motifleriyle süslenmiş şahane bir yapı. Ağırnas Yer altı Şehri, Soğanlı Vadisi, Barsama diğer gezilecek yerlerden bazıları.

Kayseri geziniz bittikten sonra Konya'yı gezmek istiyorsanız Konya otobüs bileti sayfamızdan bilet alabilirsiniz.


Kayseri Sanatla Buluşma Noktaları

Kayseri Hat Sanatının en güzel örneklerini görebileceğiniz bir şehir. Hat Sanatının icra edildiği, öğretildiği sanat merkezlerine gitmek sizin için farklı bir deneyim olacaktır. Festivalleriyle de keyifli bir şehir olan Kayseri’de Erciyes Kış Turizm Festivali, İncesu Kültür Turizm Ve Üzüm Festivali gibi festivaller düzenleniyor.

Kayseri Kadir Has Gösteri ve Sanat Merkezi şehrin en güzel sanat etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Hunat Hatun Medresesi Kültür Ve Sanat Merkezi de kültür sanat etkinliklerinde adından söz ettiriyor.
Kayseri’ye Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Elbette ilk olarak pastırma diyeceğiz. Kayseri ve pastırma adeta birbiriyle özdeşleşmiştir. Kayseri’nin pastırmasını yemeden pastırma yedim dememelisiniz.

Kayseri mantısı da tadı damağınızda kalacak lezzetlerin başında geliyor. Geleneksel bir yemek tatmak isterseniz de mutlaka Kurşun Aşını denemelisiniz. Kayseri mutfağının en güzel tatlısı nedir diye sorarsanız size Nevzine deriz. Nevzine Kayseri’nin en meşhur tatlısı. Biz size en meşhur lezzetlerden bahsettik. Kayseri mutfağı oldukça zengin. Çok değişik tatlar deneme şansınız var. Kayseri mutfağını yansıtan çok fazla mekan bulma imkanınız vardır. Hepsinde de lezzetli yemekler ve güler yüzlü hizmetle karşılaşırsınız.


Kayseri’de Kalınacak Yerler

Erciyes Kayak Merkezi ve Kapadokya her yıl yüzlerce turisti Kayseri’ye çekiyor. Yani şehrin konaklama tesisleri açısından zengin olduğunu söyleyebiliriz. Kış turizmi hareketli olan şehirde kışın otel fiyatları artıyor. Dört beş yıldızlı oteller de var küçük butik oteller de. Erciyes Dağı civarındakiler biraz daha pahalı. Burada çok lüks otelleri kolayca bulabilirsiniz.

Şehrin içerisinde çok uygun fiyatlı pansiyonlar da bulmak mümkün. Özelikle de Kayseri’nin gezilecek yerlerine yakın olan otelleri Kocasinan ve Melikgazi civarında bulabilirsiniz.


Kayseri İpuçları

Kayseri İstanbul arası mesafe 769 km. Yani otobüsle ortalama sekiz buçuk saat sürüyor. Ankara’dan Kayseri daha yakın. 3 saat 50 dakika gibidir sürede Kayseri’de oluyorsunuz. Kayseri İzmir ise 10 saat kadar sürüyor. Kayseri’de Kapadokya bölgesine benzeyen Soğanlı Vadisi var. Orayı mutlaka gezin.

Talas organik pazarlarına uğramayı da ihmal etmeyin. Kapalıçarşı’dan şehre özgü hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Gece hayatının da nasıl olduğunu görmek isterseniz Cumhuriyet Meydanında birçok eğlence mekânı bulabilirsiniz. Kayseri’de hastalıklara iyi gelen bitkiler de bulabilirsiniz. Organik pazarlarda ilginç seçenekler karşınıza çıkacaktır. Pazarlarını ve ara sokaklarını dolaşmak size farklı yerleri keşfetme imkanı da sunacaktır.


Kayseri Kaç Günde Gezilir?

Kayseri’yi gezmek için üç ayırmalısınız. Şehre hangi dönemde gittiğinize göre etkinlik takviminiz de değişecektir. Kışları kayak yapmak ve festivale katılmak için gidebilirsiniz. Kayseri seyahatleri için genellikle kış ayları tercih edilir. Çünkü kış turizmi oldukça hareketlidir.

Kayseri’de vadi, mağara, antik yerleşim yerleri gezilebileceğinden birkaç gün gezi için ideal olacaktır. Yani Kayseri’yi doyasıya yaşamak için bir gün yetmez. Kayseri’nin etrafındaki doğal güzellikleri görmek için ayrıca bir güne ihtiyacınız var. Erciyes için de daha fazla zaman ayırmak isteyebilirsiniz. Ne kadar zaman ayırırsanız o kadar iyi. Bizden söylemesi.


Mevsimine Göre Kayseri’de Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

Kayseri yaz aylarında çok sıcak kış aylarında da çok soğuk olur. Kış aylarında şehri gezecekseniz oldukça kalın kıyafetleriniz olmalı. Mağaralar gibi alanları gezmek için de mutlaka outdoor ayakkabıya ihtiyacınız var. Kayak yapmayı düşünüyorsanız malzemeleri bulunduğunuzdan yerden temin etmeniz daha avantajlı olur.

Erciyes civarında çok pahalı olabiliyor. Yaz aylarında şehre gitmeyi düşünüyorsanız aşırı sıcaklardan korunmak için şapkanızı gözlüğünüzü unutmamalısınız. Erciyes dağını keşfetmek istiyorsanız buna göre donanımlı giyinmelisiniz. Doğa yürüyüşü ayakkabısı şart. Yanınızda da su ve diğer şeyleri almak için bir çanta olmalı.


Kayseri Servis Güzergâhları

Şehir içi servis güzergâhı yoktur. Ulaşımı diğer araçlarla sağlamak oldukça kolaydır.


Kayseri Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs, dolmuş ve tramvay Kayseri’de ulaşım için sunulan alternatifler arasında yer alıyor. Ayrıca taksiyle de merkeze gitmeyi tercih edebilirsiniz. Toplu taşıma için bir defalık 5 TL’ye ulaşım kartı alabiliyorsunuz. Ayrıca şehir içinde bisiklet de kiralayabilirsiniz. Kayseri bisiklet yolları açısından zengin bir şehir. Bisiklet ulaşımı şehrin ulaşım alternatiflerinden biri. Taksiyle otogardan merkeze 30 TL civarı tutuyor. Kayseri’de taksi çok kullanılmıyor. Otobüs tercih edeceksiniz merkeze giden otobüs olmasına dikkat etmelisiniz. Tramvay da otogarın biraz yukarısında kalıyor. Yani tramvaya binmek için biraz yürümeniz gerekiyor. En iyi alternatif otobüs diyebiliriz. Şehir içinde bisikleti de deneyin mutlaka.

Bilet almakta sorun mu yaşıyorsunuz? Sizi Arayalım
X

SİZİ ARAYALIM

Bu alanda yalnızca bilet almakta sorun yaşayan yolcularımız için hizmet sağlamaktayız.