Listele
Bakım çalışması yapılmaktadır.
İzmir Otobüs Bileti

Online İzmir Otobüs Bileti Alımı

Gelişmiş turizm bölgeleri ve ticaret konusundaki yüksek hacmi nedeni ile ülkemizde İzmir çok fazla seyahat edilen bir şehir olmaktadır. İş gezileri yanında fuarlar konusunda da otobüs bileti alınarak şehre gidilmesi mümkün olabilmektedir. Sorunsuz ve konforlu bir şekilde şehre ulaşım sağlanması için otobüsler çok fazla tercih edilmektedir. Ege Bölgesinin ve Akdeniz’in en önemli şehirlerinden birisi olan İzmir yaz aylarında tatil konusunda da çok fazla tercih edilmektedir. Sorunsuz bir şekilde seyahatlerin yapılabildiği şehirde birçok farklı bölge tatil konusunda olanaklar sağlamaktadır. Özellikle deniz ve plajları ile turistik alanlardaki gelişmiş tesisleri nedeni ile ülkemiz dışında da farklı ülkelerden turistler şehre gelebilmektedir. Ülkemizden birçok farklı bölgeden firmamızın düzenlediği seferler ile şehre ulaşmak mümkün olabilmektedir.

İzmir Otobüs Bileti Aldıktan Sonra Konforlu İzmir Seyahati

Online şekilde uygun fiyatlar ile izmir otobüs bileti alınarak şehre ulaşıldığında servisler ve toplu taşıma seçenekleri ile birçok ilçe ve beldeye ulaşmak mümkün olabilmektedir. İzmir’de tatil konusunda Çeşme en çok tercih edilen yerlerden birisi olmaktadır. Tatil konusunda oldukça güzel bir seçenek olan Çeşme sorunsuz bir şekilde gezilebilmekte ve ulaşımı kolay bir şekilde sağlanabilmektedir. Alaçatı Çeşme’de gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bunun yanında Efes Antik Kenti de İzmir seyahatlerinde görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Oldukça güzel ve görkemli olan bu antik kent İzmir seyahatlerinde mutlaka görülmelidir. Konforlu bir seyahat için firmamızdan online otobüs bileti alınarak yapılacak seyahatlerde uygun fiyatlar ile bilet bulunabilmektedir. Bu şekilde uygun maliyetler ile oldukça konforlu bir şekilde seyahatlerin yapılması konforlu ve lüks araçlarımız ile mümkün olabilmektedir.

İzmir Hakkında

Ülkemizin en büyük üçüncü metropolü olan İzmir, çok sayıda fuara, tarihi mekanlara ve doğal güzelliklere sahip olan bir liman şehrimizdir. Denizi, plajları ve termal merkezleri ile dikkatleri üzerine çeken şehir, aynı zamanda Efes gibi tarihi kentlere de ev sahipliği yapmaktadır.

Çok sayıda sanat merkezi ve müzesi ile kültür gezileri için oldukça ideal olan İzmir, ziyaretçilerine liman şehri olmasının avantajlarını da sunmaktadır. İzmir’de Yahudi, Ermeni ve Hıristiyan sayısının da fazla olması nedeniyle şehre birçok kültür hâkimdir.

İzmir’e geldiğinizde en iyi tatil yerlerinden biri olan Çeşme’ye gitmenizi tavsiye ederiz. İster özel araçla olsun, ister toplu taşıma araçlarıyla ulaşım oldukça kolay ve rahattır. Özellikle Alaçatı’yı ziyaret etmelisiniz. Ayrıca Efes Antik Kenti de en gözde alanlardan biridir ve muhakkak görülmesi gereken tarihi bir yerdir.

Kısacası İzmir hem keyifli hem de görkemli bir antik kenttir ve kesinlikle herkesin görmesi ve gezmesi gereken bir şehirdir.


İzmir’de Gezilecek 5 Yer

İzmir’e geldiğinizde gezilmesi gereken çok sayıda yerin olması nedeniyle kafanızın karışması ve nereden başlamanız gerektiğini bilemez hale gelmeniz oldukça normaldir. Bu nedenle öncelikle gezmeniz gereken 5 yerin bilgisiniz sizlerle paylaşmak isteriz. Böylece başlangıç rotanızı çizebilir ve arta kalan vakitlerinizde diğer yerlere ayırabilirsiniz. Gezilmesi gereken bu yerler kısaca şu şekildedir:

 • Key Museum; Şehrimizin Torbalı ilçesinde yer alan Key Museum, ülkemizin en büyük otomobil müzesidir. Müzede genel olarak 1880 ile 2011 arası yıllara ait araç modelleri bulunmaktadır.
 • Arkas Sanat Merkezi; Kordon’da yer alan Fransız Konsolosluğu artık Arkas Sanat Merkezi olarak kullanılmaktadır ve Avrupa standardında olması ile dikkatleri üzerine çekmektedir.
 • Kordon Boyu; İzmir’in en çok bilinen ve ziyaret edilen yeri kordon boyudur. Burada hem denizle iç içe vakit geçirilir, hem de çok sayıda çeşitli kafelerden birinde keyifli anlar yaşanır. İzmir’e gittiğinizde kordon boyu gezmeniz olmazsa olmaz aktivitelerden biridir.
 • Efes Antik Kenti Trajan Çeşmesi; Bu çeşme Roma ordusunun en bilinen imparatoru Trajan'ın heykeliyle birliktedir ve onun adına yapılmıştır. Bu heykelin dışında çok sayıda çeşitli heykele de ev sahipliği yapmaktadır.
 • Saint Polycarp Kilisesi; İzmir'in en eski kiliselerinden biridir. Romalılar tarafından yakılarak öldürülen St. Polycarp için yapılmıştır ve Kanuni Sultan Süleyman'ın onayı ile inşa edilmiştir.

İzmir Sanatla Buluşma Noktaları

İzmir’e geldiğinizde buranın kültür ve sanat gezisi için en ideal kentlerden biri olduğunu unutmamalısınız. Çok sayıda sanat merkezi ve müzesi ile sanatseverlerin gönlünü fethetmektedir. Bunların başlıcaları şu şekilde sıralanabilir:

 • İzmir Enternasyonal Fuarı
 • Uluslararası İzmir Film Festivali
 • Uluslararası İzmir Müzik Festivali
 • Görsel Sanatlar Buluşması
 • Arkas Sanat Merkezi
 • Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
 • Kedi Kültür Sanat Merkezi
 • Sabancı Kültür Merkezi
 • Çetin Emeç Sanat Galerisi
 • Akbank İzmir Sanat Galerisi
 • Art Shop Sanat Galerisi
 • Çizgelikedi Görsel Kültür Merkezi
 • Seba Sanat Galerisi
 • Galeri Diogenes
 • Begüm Sanat Galerisi

Kültür ve sanat açısından şehir, ziyaretçisine çok fazla seçenek sunar. Bu sebeple gitmeden önce araştırmakta fayda olacaktır.
İzmir’e Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

İzmir’e geldiğinizde zeytinyağlı yemekler ile mezelerin tadını muhakkak çıkarmalısınız. Ayrıca İzmir mutfağına özel otlarla yapılan salatalar da oldukça meşhurdur. Deniz ürünleri söz konusu olduğunda ise İzmir’in lezzetleri sizi mest edecektir.

Şehri ziyaret ettiğinizde Kordon’da deniz ürünlerini mutlaka denemelisiniz. Lezzet bakımından üstün kalite sunan bir çok mekan burada yer alır. Özellikle de enginarlı levrek bu bölgede herkesin sıklıkla denediği tatlar arasındadır. İzmir’de kendin pişir, kendin ye tarzında mekanlarda bulunuyor.

Midye, İzmir’in vazgeçilmez yiyecekleri arasındadır. Ayrıca İzmir denince akla ilk gelen yiyeceklerin başında boyoz, kumru, İzmir lokması ve İzmir köftesi de gelmektedir. Her biri İzmir’in yöresel lezzetlerindendir ve İzmir’e geldiğinizde kesinlikle denemeniz gereken yiyeceklerdendir.İzmir’de Kalınacak Yerler

İzmir’de özellikle Konak ve Alsancak civarı hem konaklama alternatifi açısından hem de ulaşım açısından çok fazla seçenek sunuyor. Apart, hostel, butik otel veya lüks otelleri bir arada bulmak mümkündür.

İzmir’de bir diğer tercih edilen konaklama yeri Karşıyaka’dır. Burada da yine tercihinize uygun seçenekleri kolayca bulabilirsiniz. Uygun fiyatlı çok fazla seçeneğin yer aldığı şehirden uzaklaştıkça, otel sıklığı da azalmaktadır.


İzmir İpuçları

İzmir’e geldiğinizde toplu taşıma araçlarının çeşitliliği ve kolay kullanımı sizin için avantaj sağlar. Otobüs, vapur, metro ve banliyö seçenekleri ile istenilen yer noktaya gidiş rahattır. Ayrıca şehrimizde bazı otobüsler 24 saat boyunca faaliyettedir.

İzmir’in Fuar İzmir Enternasyonal Fuarı Eylül ayında 10 gün boyunca düzenlenir. Gidiş tarihinizi buna göre ayarlayabilirsiniz.


İzmir Kaç Günde Gezilir?

İzmir dolu dolu bir şehirdir. Bu nedenle detaylı bir gezi düşünüyorsanız en az bir haftanızı ayırmanızı tavsiye ederiz.
Geziniz bittikten sonra dönüş için İstanbul'a dönüş bileti alacaksanız İstanbul otobüs bileti sayfamızdan alabilirsiniz.


Mevsimine Göre İzmir’de Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

İzmir ılıman bir şehirdir. Bu nedenle yaz kış ince kıyafetler alınması faydalıdır. Ancak yine de yanınızda rüzgara karşı koruyucu kıyafetler bulundurmalısınız.


İzmir Şehiriçi Servis Güzergahları

İzmir ilimize Metro rahatlığında geldiğinizde servislerimiz ile önemli noktalara sizlerin ulaşımını sağlıyoruz. Mevcut servis güzergahlarımız ise şu şekildedir:

 • Bornova Stadı
 • Gaziemir
 • Narlıdere
 • Serinkuyu

İzmir Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

İzmir otogarına geldiğinizde şehir merkezine ulaşabilmeniz için en ideal yol aslında servislerimizdir. Bunun dışında çok sayıda otobüs ve dolmuş ile de bu tür ihtiyaçlar karşılanmaktadır. Şehir içi toplu taşıma araçları için biniş ücreti ortalama 3 TL’dir. Ayrıca otogar içerisinde taksi hizmeti de mevcuttur ve isteyen herkes bu hizmetten faydalanabilir.

Bilet almakta sorun mu yaşıyorsunuz? Sizi Arayalım
X

SİZİ ARAYALIM

Bu alanda yalnızca bilet almakta sorun yaşayan yolcularımız için hizmet sağlamaktayız.