Listele
Bakım çalışması yapılmaktadır.
İstanbul Otobüs Bileti

En Uygun İstanbul Otobüs Bileti

İstanbul ülkemizdeki en kalabalık ve kentleşmenin en yoğun olduğu şehirlerimizin başında gelmektedir. İş dünyasının kalbi ve ülkemizin ekonomisi İstanbul’da yoğunlaşmış durumdadır. Bu sebeple birçok farklı şehirden istanbul otobüs bileti alınarak bu şehre seyahatler yapılmaktadır. Oldukça kalabalık bir şehir olması nedeni ile birçok insan tanıdıklarına ulaşmak için de bu şehre gitmektedir. Genel olarak ekonomik konularda çok gelişmiş olan İstanbul birçok firmanın merkezinin olduğu bir şehirdir. Oldukça gelişmiş bir fuar sistemi ve programı da bu şehirde bulunmaktadır. Ayrıca çok eski bir tarihi olması ve imparatorluklara başkentlik yapması nedeni ile de turistik amaçla da ziyaret edilebilmektedir. Bu sebeple de çok fazla kişinin gittiği İstanbul ulaşım konusunda otobüs ve uçak tercihleri yoğun olmaktadır. Sorunsuz, konforlu ve ekonomik bir ulaşım için otobüs tercihleri ön plana çıkmaktadır.


İstanbul Otobüs Bileti Alımı İle Konforlu Bir Seyahat Olanağı

Firmamız uygun maliyetler ile istanbul otobüs bileti ve lüks araçları ile konforlu bir seyahat olanağı sunmaktadır. Bu sebeple İstanbul’a yapılacak seyahatlerde ilk tercihler arasında yer almaktadır. İstanbul’a gezi maksatı ile yapılacak seyahatlerde şehrin birçok bölgesi gezilmesi gerekmektedir. Bu konuda öncelik tarihi yarımada da olacaktır. Sultanahmet ve Topkapı Sarayı ile Yerebatan Sarnıcı ve Ayasofya gibi oldukça önemli ve eski yapılar burada bulunmaktadır. Eski İstanbul olarak bilinen bu bölgede gezilmesi gereken daha birçok yer bulunmaktadır. Bunun yanında Taksim, Beşiktaş ve Ortaköy gibi yerlerde gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. İstanbul gezilerinde istanbul otobüs bileti alınarak uygun maliyetler ile seyahat yapılması sonucunda çok fazla görülecek yeri bulunan şehre gidilmiş olunmaktadır. Diğer seferlerimize ve otobüs bileti fiyatlarını da görüntüleyebilirsiniz.

İstanbul'a Seyahat Edenler İçin Tavsiye ve Öneriler:

Ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul, aynı zamanda Avrupa'nın da en yüksek nüfusa sahip olan şehridir. Kuzey batıda yer alan şehrimiz Marmara kıyısı ve Boğaziçi boyunca kurulmuştur. Ayrıca Haliç'i çevreleyen bir şehirdir.

Asya İle Avrupa kıtası arasında köprü görevi görmesi nedeniyle büyük önem taşıyan İstanbul, tarihi ve kültürel yapısı ile herkesin beğenisini kazanan camilere, saraylara, parklara ve köşklere ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle bu şehri keşfetmek büyük coşku ve heyecan yaratan bir aktivite olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ayrıca Eminönü, Galata Köprüsü, Galata Kulesi, Kız Kulesi, Boğaz Köprüsü, Rumeli Hisarı, Yedikule Hisarı, Anadolu Hisarı, Anadolu Kavağı, Pierre Loti Tepesi, Yuşa Tepesi, Çamlıca Tepesi, Atatürk Arboretumu, Emirgan Korusu, Fatih Korusu, Mihrabat Korusu İstanbul’u İstanbul yapan değerlerdir.

Kentleşmenin en yoğun olduğu İstanbul şehrimize her gün çok sayıda insan farklı nedenlerle ziyaret için gelmektedir. Gerek iş nedeniyle olsun, gerek turizm amaçlı olsun ya da sadece akraba ziyareti için olsun, birçok insan şehrimize geldiğinde bu kentin güzelliklerini görmeden gitmemelidir.

Bu nedenle İstanbul’a geldiğinizde muhakkak gezilmesi gereken yerlere gitmenizi ve çok uzun zamandan beri sayısız medeniyete hayat veren bu şehrin hazinelerini görmenizi tavsiye ederiz.

Neyse ki şehrimiz çok kalabalık olduğu için ulaşım konusunda büyük kolaylık oluşturulmuştur. Çok sayıda toplu taşıma araçları ekonomik fiyatlarla hizmet vermektedir. Böylece istediğiniz yere rahatlıkla gidebilme olanağına sahip olursunuz.

Ayrıca İstanbul’da geldiğinizde adaları ziyaret etmenizi ve manzaranın keyfine varmanızı öneririz. Gün içerisinde belirli saatlerde adalara giden vapurlar ile ulaşımınız oldukça rahattır ve yüzmek için adalar sıklıkla tercih etmektedir.


İstanbul’da Gezilecek 5 Yer

İstanbul’a geldiğinizde gezilecek sayısız yer ve mekân vardır. Bununla birlikte ilk olarak akla gelen ve kesinlikle görmeniz gereken yerler şu şekilde sıralanır:

Dolmabahçe Sarayı: Karaköy ile Sarıyer arasında uzanan sahil şeridi üzerinde Kabataş ile Beşiktaş arasında yer alan bölümünde bulunan Dolmabahçe Sarayı, Üsküdar’ın karşısına denk gelir.

Haliç: İstanbul’un bir koyu olan Haliç, tarihi açıdan büyük önem taşır. Bizans döneminde kolonileşme Haliç’te başlarken, bu dönemde yine Bizans’ın denizcilik merkezi olarak kullanılmaktaydı. Osmanlı döneminde de birçok tekke burada yer almıştır.

Beylerbeyi Sarayı: Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan Beylerbeyi Sarayı, boğazı izleyebilecek bir yerdedir. Hem Avrupa mimarisinin izlerini taşır hem de Osmanlı’ya özel süslemeleri üzerinde barındırır.

Topkapı Sarayı: Dünya genelinde en eski ve geniş saray olarak bilinen Topkapı Sarayı, hem Haliç’i hem de Marmara denizini görür. Küçük bir şehir gibi görünen saray, günümüzde oldukça popüler bir tarihi yapıdır.

Yıldız Sarayı: Sultan III. Selim'in annesi Mihrişah Sultan için yaptırılmış olan Yıldız Sarayı, Beşiktaş’ta yer alır ve tarihe meraklı olan kişiler için oldukça cezbedici bir yapıdır.


İstanbul Sanatla Buluşma Noktaları

İstanbul’da sanatla iç içe olmak isterseniz çok fazla sayıda seçenek sizleri beklemektedir. Özellikle;

 • İstanbul Arkeoloji Müzeleri,
 • Topkapı Sarayı Müzesi,
 • Ayasofya Müzesi,
 • Kariye Müzesi,
 • Dolmabahçe Sarayı Müzesi,
 • Rahmi M. Koç Müzesi,
 • Rezan Has Müzesi,
 • İstanbul Deniz Müzesi en çok rağbet gören sanatla buluşma noktaları arasındadır.


İstanbul’a Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

İstanbul’a gittiğinizde sadece gezmek ve görmek yeterli değildir. Ayrıca İstanbul’a özgü tatların en iyi mekanlarda deneyimlenmesi de oldukça önemlidir. İstanbul’da hem kendine has lezzetleri hem de farklı yöresel lezzetleri bulmak mümkündür. Şehrin kalabalık ve karışık yapısı nedeni ile aradığınız lezzetlere kolayca ulaşabilirsiniz.

İstanbul, ziyaretçilerine sadece Türk lezzetlerini değil dünya mutfağından çok güzel alternatifleri de sunar. Ancak bazı değişmeyen tatları bulabileceğiniz özel mekânlarda vardır. Balık için Karaköy’e gidebilirsiniz. Balık sonrası çevredeki kafelerde közde kahve çok lezzetli gelecektir. Tatlı seviyorsanız Taksim çikolatası veya Eminönü’nde ki tarihi şekerlemeleri de tavsiye edebiliriz.

İstanbul’da yemekten atıştırmalığa kadar her zaman farklı lezzetler bulabilirsiniz. Bunun için gündüz olmasına bile gerek kalmadan 7/24 açık bir restoran ya da büfe açlığınızı giderecektir.


İstanbul’da Kalınacak Yerler

İstanbul’da hem Avrupa hem de Anadolu yakasında birçok konaklama alternatifi bulunmaktadır. Büyük semtlerde veya havalimanı çevresinde lüks otellerde kalabilmek mümkündür. Özellikle Taksim ve Kadıköy civarı konaklama için tercih edilen iki ana bölgedir.

Ancak şehrin giderek genişlemesi diğer semtlerde de konaklama alternatiflerinin artmasına neden olmuştur. Hostel ve apart yönünden de geniş alternatifleri bulabilirsiniz. Otel fiyatları otelin cinsine ve yerine göre değişmektedir.


İstanbul İpuçları

İstanbul’da özel araçla gezmekten ziyade toplu taşımaları tercih etmeniz faydalı olacaktır. Böylece çok daha kısa sürede daha fazla yeri görme imkânına sahip olursunuz. İstanbul’un toplu taşımaları oldukça rahat ve çeşitlidir. Tren, metro, vapur, İETT otobüsleri gibi çok sayıda çeşitli toplu taşıma aracı vardır.

İstanbul’u gezmeden önce gideceğiniz yerlerin planını yapmak özellikle kolaylık sağlayacaktır. Kültür turu düşünüyorsanız da Müze Kart çıkartarak birçok yere ücretsiz girme olanağı elde edebilirsiniz.


İstanbul Kaç Günde Gezilir?

İstanbul’da görülmesi gereken o kadar çok yer vardır ki, ancak iki hafta gibi bir sürede şehrin tadını çıkarabilirsiniz.


Mevsimine Göre İstanbul’da Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

İstanbul yarımada olması sebebi ile rüzgârı bol bir şehirdir. Bu nedenle rüzgâra karşı koruyucu şal gibi aksesuarların kullanımı faydalı olur. Ayrıca nemli bir şehir olması nedeniyle yağmur yağması muhtemeldir. Şemsiyeniz muhakkak yanınızda bulunsun.


İstanbul Şehiriçi Servis Güzergahları

İstanbul’daki servislerimiz şu şekildedir:

 • Alibeyköy’de Beşiktaş, Feriköy, Gültepe, Mecidiyeköy, Sarıyer, Yunusemre
 • Selimpaşa’da Silivri, Beylikdüzü, Esenyurt
 • Samandıra’da Bostancı, Kadıköy, Kavacık, Kaynarca, Kurtköy, Maltepe, Sarıgazi, Ümraniye
 • Bayrampaşa’da Aksaray, Bakırköy, Yayla, Arnavutköy, Beşiktaş, Büyükçekmece, Gaziosmanpaşa, Kayaşehir, Kıraç, Mahmutbey, Sefaköy


İstanbul Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Metro Turizm ile güvenli ve kolay bir şekilde online Ankara otobüs bileti alarak, konforlu bir şekilde İstanbul’a vardığınızda servislerimiz sizi belirli güzergahlara götürmektedir. Ayrıca toplu taşıma araçlarıyla da kolaylıkla istenilen herhangi bir yere ulaşmanız mümkündür.

Bilet almakta sorun mu yaşıyorsunuz? Sizi Arayalım
X

SİZİ ARAYALIM

Bu alanda yalnızca bilet almakta sorun yaşayan yolcularımız için hizmet sağlamaktayız.