Bakım çalışması yapılmaktadır.
Mersin Otobüs Bileti

En Uygun Mersin Otobüs Bileti

Ülkemizde seyahat edilecek yerler arasında çok fazla tercih edilen bir şehrimizde Mersin olmaktadır. Akdeniz Bölgesinde bulunan bu şehrimizde sorunsuz olarak ulaşımın sağlanması için firmamızdan mersin otobüs bileti alınabilmektedir. Ülkemizdeki birçok farklı şehirden Mersine seyahat edilebilmektedir. Bu konuda firmamızdan da otobüs seferleri hakkında bilgi alınabilmekte ve konforlu bir seyahat konusunda bilet temin edilebilmektedir. Birçok şehirden günün çok farklı saatlerinde Mersin’e seyahat edilmesi için seferlerimiz bulunmaktadır. Mersin Akdeniz Bölgemizde denize kıyısı olan ve gelişmekte olan bir şehrimizdir. Nüfusu giderek artan şehre çok fazla ilgi gösterilmektedir. Sorunsuz bir şekilde bu şehre seyahat ederek doğa güzellikleri görülebilmektedir. Kolayca firmamızdan online otobüs bileti alınarak şehre gelinebilmektedir. Bu şekilde şehirde istenildiği gibi gezilmesi mümkün olmaktadır.
Online Mersin Otobüs Bileti Alımı

Ticari veya ziyaretler yanında turistik amaçla da Mersin’e gelinebilmektedir. Konforlu bir şekilde yapılacak olan bu işlemlerde başarı sağlanması mümkün olabilmektedir. Oldukça fazla doğa güzelliği bulunan Mersin’e gelindiğinde Cennet ve Cehennem Mağaraları mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bunun yanında Narlıkuyu harika denizi ile gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Ayrıca Anemurium Antik Kenti de gezilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Antik Kent konusunda Olba Antik Kenti de mutlaka görülmelidir. Doğa güzellikleri olarak Tarsus Şelalesi de çok fazla ziyaret edilmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır. Bunun yanında Astım Mağarası ve Taşkuyu Mağarası da gezilmesi görülmesi gereken doğa güzellikleri arasında bulunmaktadır. Sorunsuz bir şekilde yapılacak olan seyahatler ile Mersin’e farklı şehirlerden ulaşmak konusunda firmamızdan otobüs bileti alınabilmektedir. Bu şekilde ekonomik ve konforlu seyahat mümkün olacaktır.


Mersin Hakkında

Bir Akdeniz kenti olan Mersin deniz tatili için diğer yerlere göre oldukça ekonomik olanaklar sunuyor. Deniziyle, doğasıyla, antik kalıntılarıyla gülümseyen bir şehir Mersin.

Keyifli bir Akdeniz şehrinde huzurlu günler geçirmek için Mersin’i tercih edebilirsiniz. Renkli kültürünü festivalleriyle yansıtan şehir gece-gündüz eğlenceli vakit geçirebileceğiniz alternatifler sunuyor. Yedi Uğurlar Mağarası gibi tüm dünyadan turist çeken yerleri vardır. Eski medeniyetlerden tarihi dokular taşıyan kent aynı zamanda bir liman kentidir. Antik kent, mağara, şelale, plaj şehir size böyle birçok güzellik sunar.

Mersin'den sonra Samsun'daki eserleri görmek istiyorsanız Samsun otobüs bileti sayfamızdan Samsun'a uygun otobüs bileti alabilirsiniz.


Mersin’de Gezilecek 5 Yer

Mersin’de gezilecek yerler arasından beş tanesini seçmek çok da kolay değil. Çünkü birçok farklı alternatif var. Ama tüm dünyanın ilgisini çeken özel yerleri ayırmamız gerekirse Yedi Uğurlar Mağarasını ilk sıraya alabiliriz.

Cennet Çöküğü ve Cehennem Çukuru gittiğinizde sizi şaşırtacak güzellikler sunuyor. Adam Kayalar sizi hayrete düşürecek kadar güzel. Eşi benzeri olmayan bu eski medeniyet şaheserleri Şeytan Vadisi’nde yer alıyor.

Doğal güzellikler arasından da Tarsus Şelalesini ilk beşte sayabiliriz. Soli Pompeiopolis Antik Kenti 1500 yıllık bir tarihi yakından görmenize olanak tanıyor.


Mersin Sanatla Buluşma Noktaları

Mersin festivalleriyle kültürel etkinliklerini renkli bir şekilde ortaya koyuyor. Turunçgil Festivali, Müzik Festivali, Silifke Kültür Haftası, Spor Şenliği gibi festivaller Mersin’in kültürel etkinlikleri arasında yer alıyor. Kız Kalesi Turizm Festivali de eğlenceli festivallerden biri.

Mersin’de konser gibi etkinlikler Mersin Silifke Kültür Sanat Merkezi’nde düzenleniyor. Açık havada yapılan birçok etkinlik de oluyor. Açık hava etkinlikleri için de genellikle Mersin Erdemli Talat Göktepe Çamlığı kullanılıyor. Mezitli, Anamur, Tarsus kültür ve sanat etkinliklerinin en yoğun görüldüğü yerler.Mersin’e Gidildiğinde Tadılması Gereken Lezzetler

Mersin’in sizi şaşırtacak lezzetlerle dolu zengin bir mutfağı var. Hem bir deniz kenti olması hem de Toroslara yakın olması oldukça özel lezzetlere sahip olmasını sağlıyor. İlk olarak Mersin’in tantunisinden bahsetmek lazım. Mersin’in en popüler yiyeceği tantunidir. Ortalama 10 ile 15 TL arasında değişen tantuniyi birçok yerde keyifle yiyebilirsiniz.

Mersin’de hem kebap türü yemekleri hem de balık alternatiflerini bulabilirsiniz. Birçok restoranda et ve balık alternatifini bulabilirsiniz. Batırık ve ciğerde yörenin en sevilen lezetleri arasındadır.

Tatlı olarak Mersin’in en meşhur tatlısı künefedir. Antep künefesinden daha farklı olan bu tatlı yanında dondurma veya kaymakla servis yapılır. Bir de Mersin’in kendine özgü kerebiç adlı bir tatlısı var. Onu da mutlaka deneyin. Mersin’de yenilecek lezzetler yanı sıra meyve sularından yapılan ve soğuk içilen atom içeceği de sıcaklarda içinizi ve sizi ferahlatacak özel bir tattır.


Mersin Kalınacak Yerler

Mersin konaklama olanakları açısından oldukça fazla alternatif sunuyor. Üstelik fiyatlar konusunda da her bütçeye hitap eden seçenekler var. Merkezde lüks oteller de var pansiyonlar da. Oteller daha çok tren garı bölgesinde ve sahil şeridinde yoğunlaşıyor. Ayrıca haftalık, aylık olarak kiralayabileceğiniz daireler de var. Denize sıfır bir otel istiyorsanız lüks zincir otellerin birçoğu bu bölgede bulunmaktadır.

Gezilecek yerlerin çok olması sebebi ile doğru yerde otel seçimi yapmak önemlidir. Bölgenin tarihi yapısı korunarak yapılmış butik otelleri yerli ve yabancı turistler tarafından da oldukça sık tercih edilmektedir. Farklılıkları denemeyi seviyorsanız bu tarz oteller tam size göre olacaktır.


Mersin İpuçları

Mersin’e seyahatinizi festival zamanlarına getirirseniz şehrin kültürel zenginlikleriyle tanışmış olursunuz. Mayıs ayında gerçekleşen Uluslar arası Müzik Festivali dünyanın her yerinden müzisyenleri ağırlıyor. Mersin’ şahmeran efsanesiyle ilgili eşyalar bulabilirsiniz. Hediye olarak da oldukça güzel bir hediye olur. El sanatlarının en güzel örneklerini de Kırkaşık Bedesteninde bulunan dükkânlarda görebilirsiniz. Bu arada Mersin’e gidip de Anamur Muzunun tadına bakmadan dönmeyin. Semt pazarından da cezerye almayı unutmayın.


Mersin Kaç Günde Gezilir?

Mersin’i merkezdeki yerler için 2 gün merkez dışındaki yerler için de 2 gün ayırarak gezebilirsiniz. Mersin’i tatil için tercih ederseniz en az iki hafta kalın. Çünkü oldukça ekonomik bir tatil yapabilirsiniz. Ve hem denizin hem de tarihi yerlerin keyfini yaşayabilirsiniz. Mersin tatil için gerçekten çok iyi bir alternatiftir. Sadece gezmek istiyorsanız bahar ayları en uygun zaman olacaktır. Ağustos sıcaklığın en yüksek olduğu aydır. Gezmek için bahar ayları çok daha uygundur. Tatil için yaz ayları tercih edilebilir.


Mevsimine Göre Mersin’de Mutlaka Yanınıza Almanız Gerekenler

Yaz aylarında Mersin çok sıcak ve nemli olur. Bu yüzden ne kadar çok kıyafet alırsanız o kadar iyi olacaktır. Baharda giderseniz hafif bir mont alabilirsiniz. Mersin’in mağara, antik kent gibi bölgelerini gezeceksiniz doğa yürüyüşüne uygun kıyafetler ve en önemlisi de ayakkabınız olmalı. Denizde de vakit geçirecekseniz güneşten korunmak için önlem almalısınız. Arazi gibi yerleri gezerken sandalet yerine spor ayakkabı tercih etmelisiniz. Geceleri sahilde dolaşmak isterseniz de ince bir hırkanız olması iyi olur. Yaz aylarında gezi yapacaksınız şapkanız olmalı. Mersin oldukça sıcak olabiliyor.


Mersin Servis Güzergâhları

Şehir içi servis güzergâhı bulunmamaktadır.


Mersin Otogarından Şehir Merkezine Ulaşım

Mersin otogardan şehir merkezine otobüs ya da dolmuşla gidebilirsiniz. Taksi de tercih etmeniz mümkün. Mersin’de tramvay yok. Şehirde bisiklet kiralama noktaları bulunuyor. Şehirde gezerken bisiklet kiralayabilirsiniz. Dolmuşla 5 liraya otobüsle 3 liraya merkeze gidebilirsiniz. Taksiler ise 30 TL civarında olabilir. Genellikle herkes dolmuşları tercih ediyor. Dolmuşlar kısa sürede merkeze ulaşıyor. Otobüslerde kentkart kullanılıyor. Sahilde her yeri keyifli gezmek için bisiklet en iyisi. Mersin dışındaki yerleri gezmek için araç kiralanabilir. Ya da dolmuş tercih edilebilir. Bazı gezilecek yerler merkeze uzak. Bu yüzden uzaktaki yerlere giderken planınızı iyi yapmalısınız. Merkezdeki gezilecek yerleri yürüyerek gezme şansınız var.