Bakım çalışması yapılmaktadır.

Ucuz otobüs bileti al aramalarının sonuçları ise her seferinde adres olarak bizleri göstermektedir.

Kara yolu yolcu taşımacılığı ve şehirlerarası otobüs firmaları denildiği zaman akıllara gelen ilk isim Metro Turizm olarak biz oluyoruz. Ucuz otobüs bileti al aramalarının sonuçları ise her seferinde adres olarak bizleri göstermektedir.

Yolcularımızı, kendilerini evde hissettirebilecek kadar konforlu, kaliteli ve ekonomik bir seyahat sunabilmek için Metro Turizm olarak her geçen gün kendimizi geliştirmeye ve müşterilerimize verdiğimiz hizmet kalitesini arttırmaya devam ediyoruz.

1992 yılının Kasım ayında Galip Öztürk tarafından kurulan Metro Turizm, kurulduğu günden bu yana birçok konuda kendisini fazlası ile değiştirecek radikal kararlar almıştır. 25 yıldır hizmet vermeye devam ettiğimiz bu sektör içerisinde ulaşmayı amaçladığımız en büyük hedefimiz “Ucuz otobüs bileti al” aramalarının bizleri göstermesiydi. Bizler her zaman müşterilerimizi en ekonomik yollar ile seyahat ettirmenin verdiği gurur ile büyümeye devam ettik.


Metro Turizm Kurucusu Galip Öztürk Kimdir


Ucuz otobüs bileti al” arayışlarının hedef noktası olduğumuzdan bahsettikten sonra, firmamızın kurulmasına ve bu günlere gelmesine vesile olan Galip Öztürk’ten bahsedelim.

Galip Öztürk, 1 Ocak 1965 yılında mavi ve sonsuz yeşilin buluştuğu, eşsiz Karadeniz toprakları olan Ayvacık, Samsun’da dünyaya gelmiştir. Türkiye’de bulunan şehirlerarası yolcu taşımacılık hizmetinin önde gelen otobüs firmaları arasında yer alan Metro Şirketler Grubunun sahibi olarak tanınmaktadır.

Fakat bunun ile kalmayıp, 2005 yılı içerisinde kurulmuş olan Türkiye Otobüsçüler Federasyonu’nun da kurucu başkanı olarak federasyon içerisinde görev almaya devam etmektedir. Galip Öztürk, Samsun’da doğsa da dedeleri ve aile büyükleri, 1916 yılı içerisinde gerçekleşen Rus ilerlemesi sebebi ile Sürmene’den Çarşamba yöresine göç etmek durumunda kalmıştır.

Ailesinin beş çocuğundan sadece bir tanesidir Galip Öztürk. İlköğrenimini Çarşamba yöresinde tamamladıktan sonra 13 yaşında iken İstanbul’a taşınmak durumunda kaldılar. Bu süre zarfında Topkapı’da bir çay ocağında çalışmaya başladı. Hikâyesi çalıştığı bir çay ocağı ile başlayan Galip Öztürk, ilk ticaret adımını Topkapı otogarı içerisinde küçük bir çay ocağı açarak attı. Sonrasında azminden bir şey kaybetmeden daha da üzerine ilerleyen Galip Öztürk, uzun yıllar, büyük emekler verdikten sonra büyük başarılara imza atarak bugünlere ulaşmayı başardı.