Bakım çalışması yapılmaktadır.

“Online Otobüs Bileti Al” bölümlerimiz yolcularımız için fazlası ile tercih edilen bir bölüm haline geldi.

Günümüzde internet sürekli elimizin altında ve neredeyse her alanda işimizi kolaylaştıran, bizlere vakit kazandıran bir araç haline geldi. Bugün her türlü alışverişimizi internetten yapabilecek konumdayız. Durum böyle olunca şehirlerarası otobüs firmaları da başta bizler olmak üzere kendilerine ait web sayfaları üzerinde “Online Otobüs Bileti Al” bölümlerine yer vermeye başladık.

Online Otobüs Bileti Al” bölümlerimiz yolcularımız için fazlası ile tercih edilen bir bölüm haline geldi. Çünkü bundan öncesinde herkes otobüs bileti satın alabilmek için mutlaka yolculuk yapmadan önce acentelerimizi ziyaret etmek ya da otogardan eğer o sefer için boş koltuk var ise bilet almak zorunda kalıyordu.

Artık herkes gideceği tarih belli olduktan sonra ileri bir tarih dahi olsa, hemen internet üzerinden web sayfamızı ziyaret ederek ya da mobil uygulamamızı android ya da IOS telefonlarına ücretsiz olarak indirerek sefer saatlerini, otobüs müsaitlik durumlarını bulundukları yerden kolaylıkla kontrol edebilir hale geldiler. Bu da yolcularımızın daha planlı hareket etmesine ve olumsuz durumlar ile karşılaşmamalarına yardımcı oldu.


Online Otobüs Bileti Al Uygulaması Nedir

Bahsettiğimiz üzere internet üzerinden online bilet satışları başlamadan önce tüm yolcularımız kendilerine en yakın acentemize gelerek bilet satın almak zorunda kalıyorlardı. Ya da ileri tarihli bir seyahatleri için mutlaka önceden uğrayıp bilgi almak zorunda kalıyorlardı.

Yolcuları olumsuz etkileyen ikinci durum ise kesinlikle vakit kaybıydı. Yolcu otogara giderek Metro Turizm acentesini ziyaret edip varış noktasına en yakın sefer saati hakkında bilgi aldıktan sonra otobüsün müsaitlik durumunu sorgulatıyordu. Eğer otobüste en yakın sefer için boş koltuk bulunmuyorsa bir sonraki sefere kadar otogarda bekleme gibi durumlar ile karşı karşıya kalabiliyorlardı.

Fakat artık online otobüs bileti al uygulaması ile bunların tamamı geride kaldı. Yolcularımız artık nerede olurlarsa olsunlar, telefonları aracılığı ile internet sayfamız üzerinden ya da telefonlarınıza ücretsiz olarak indireceğiniz mobil uygulamamız üzerinden nereden nereye gideceklerini ve tarih seçerek sefer saatlerini kontrol edebilirler. Bunların yanı sıra otobüs müsaitlik durumlarına da bakarak diledikleri koltuk numarasına ve sefere bilet alabilir ya da bilet rezervasyonu yaptırabilirler.