Bakım çalışması yapılmaktadır.

Karabük otobüs biletleri ne kadar sorusuna cevap vermeden önce Karabük ili hakkında önemli bilgileri inceleyelim.

Karabük otobüs biletleri ne kadar sorusuna cevap vermeden önce Karabük ili hakkında önemli bilgileri inceleyelim. Karabük ili aslında bir Cumhuriyet şehridir. Öncesinde Safranbolu ilçesine bağlı Öğlebeli köyünün 13 haneden oluşan bir mahallesiydi Karabük. 1935 yılı itibari ile Ankara-Zonguldak demiryolunun kurulması ve hizmete açılması ile birlikte istasyona bu mahallenin adı verilmiştir.


Öncesinde “Kara” kelimesi halk dilinde dağlık, taşlık ve çorak olarak kullanılırdı. “Bük” kelimesi ise funda, çayır, çimen anlamına gelirdi. Bu iki kelime birleştirilerek Karabük oluşturuldu. 1941 yılında Safranbolu ilçesinde yer alan Demir-Çelik fabrikalarının genişlemesi nüfus sayısını da arttırdı. Buna bağlı olarak 1995 yılı itibari ile Karabük, Türkiye’nin 78. İli olarak kayıtlara geçti.


Otobüs Bileti Fiyatları Nasıl Belirlenir


Yolcuların bilet alacakları zaman akıllarına gelen ilk soru Karabük otobüs biletleri ne kadar oluyor. Metro Turizm tarafından otobüs bileti alacağınız zaman göz önünde bulundurulan ilk kural yolculuk yapacağınız yol mesafesi oluyor. Yolculuk mesafeniz kısa ise daha az ücret ödüyorsunuz fakat daha fazla mesafede yolculuk yapıyorsanız bu duruma uygun bir fiyat politikası belirleniyor.

Bilet fiyatları hakkında fikir sahibi olmak için çağrı merkezini arayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Karabük otobüs biletleri ne kadar sorunuza cevap olarak internet sitesi üzerinden nereden nereye kutucuklarını doldurduktan sonra belirlediğiniz sefer üzerinden yine bilet fiyatını öğrenebilirsiniz.