Bakım çalışması yapılmaktadır.

2012 yılı Metro Turizm olarak bizler için bir dönüm noktası olmuş ve en uygun otobüs bileti satan firma olarak yıl genelinde toplam 20 milyon yolcu taşınmasına vesile olmuşuzdur.

Metro Turizm olarak, 1992 yılının Kasım ayı içerisinde Galip Öztürk tarafından kurulmuş bir şehirlerarası otobüs firmasıyız. İlk etapta şehirlerarası olarak hizmet vermeye başlayan bizler artık yurtdışı uçak seferlerinde de müşterilerimize yardımcı oluyoruz. Kendi bünyemiz içerisinde toplam 415 adet firmaya ait 1303 otobüs modelimiz bulunmaktadır. 2012 yılı Metro Turizm olarak bizler için bir dönüm noktası olmuş ve en uygun otobüs bileti satan firma olarak yıl genelinde toplam 20 milyon yolcu taşınmasına vesile olmuşuzdur.

70’den fazla karşılıklı seferimiz bulunmakta olup, Bulgaristan dâhil olmak üzere yurtdışında da birçok ülke için yolcu taşımaya devam ediyoruz. 12 Şubat 2009 tarihi itibari ile Metro Holding bünyesine dâhil olarak 2012 yılı içerisinde Türkiye İtibar Endeksi tarafından yapılan araştırma sonuçlarına göre en itibarlı ulaşım firması olmaya hak kazanmış ve bu sebeple ödül almış bulunmaktayız.


Metro Turizm Hakkında Her Şey

Türkiye içerisinde bulunan firmalar arasında her zaman lider konumundayız ve lider olmaktan da vazgeçmeyeceğiz. Bunu da en uygun otobüs bileti fiyatlarımız sayesinde müşterilerimizin bizleri tercih etmesi, en yüksek ciroya sahip olmamız ve yıllık en fazla yolcu taşıyan firma olmamız gibi etkenler sağlamıştır.

Metro Turizm olarak kendi filomuz içerisinde toplamda 673 tanesi kendi öz malımız olmak üzere 1.463 adet otobüs ile hizmet vermeye devam ediyoruz. Genç araç filosu içerisinde yer alan araçların yaş ortalamasına bakıldığı zaman bu araçların yaş ortalaması üç olarak gerçekleşmektedir.

Metro Holding bünyesine dâhil olduktan sonra daha da güç alarak ilerledik ve toplamda Türkiye’nin 77 ilinde 1.000 adet aktif acente firmamız ile müşterilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. En uygun otobüs bileti fiyatlarımız ve kalitemiz sayesinde gün içerisinde ortalama olarak 1.400 sefer gerçekleştiriyor ve yılda ortalama 19.000.000 yolcu kapasitesine ulaşabiliyoruz.

2013 yılı içerisinde yapılan araştırmalar ve sayımlar sonucu yolcu taşıma kapasitemiz 23 milyon olarak gerçekleşirken, aynı araştırmalar 2015 yılında tekrarlandığı takdirde bu rakam 23 milyonun üzerinde gerçekleşmiştir.

25 yıldır verdiğimiz kaliteli hizmet ile müşterilerimizin sayesinde zaman geçtikçe daha da büyümeye ve gelişmeye devam edeceğimizin teminatını veriyoruz.