Bakım çalışması yapılmaktadır.

Siz de bu tarihi kentin havasını solumak için Diyarbakır otobüs bileti sorgulama yapın ve şimdiden istediğiniz koltuğu ayırtın.

Metro Turizm Türkiye’nin her yerinden Diyarbakır’a rahatça ulaşabilmek için yanınızda. Karşılıklı seferlerimiz ile istediğiniz gün için Diyarbakır otobüs bileti sorgulama, rezervasyon ve bilet satın alma işlemlerinizi web sitemiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Konforlu ve güvenli yolculuk için Metro Turizm yanınızda.

 

Siz de bu tarihi kentin havasını solumak için Diyarbakır otobüs bileti sorgulama yapın ve şimdiden istediğiniz koltuğu ayırtın. Web sitemiz üzerinden bilet sorgulama ve satın alma işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hemen Şimdi Diyarbakır Otobüs Bileti Sorgulama için Nedenler

 

"Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem / Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı." diye boşuna dememiş Cemal Süreya. Biz de diyoruz ki, Diyarbakır yemekleri üstüne ne düşünürsünüz bilmiyoruz ama sadece zengin kahvaltısı için bile bir hafta sonu atlayıp Diyarbakır’a gitmeye değer.

 

En meşhur kahvaltıcılar ise Tarihi Hasan Paşa Hanı avlusunda toplanmış durumda. Hasan Paşa hanı önceleri konaklama amaçlı kullanılırken, şimdilerde çeşitli kafeleri ile gelen turistlerin tarihi bir dokuda soluklanmaları için hizmet veriyor. Siz de bu tarihi handa yer sofralarında krallara layık bir kahvaltı yapmak isterseniz, Diyarbakır otobüs bileti sorgulama için web sitemizden faydalanabilirsiniz.

 

Diyarbakır, yüzyıllar boyunca birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmıştır. Diyarbakır’dan gelip geçen kültürlerden Diyarbakır’ın tarihi önemine büyük katkı sağlayacak han, medrese, kervansaray, kale, köprü, müze ve camiler miras kalmıştır. Ulucami, Meryem Ana Kilisesi, Malabadi Köprüsü, Sülüklü Han, Kale ve Dört Ayaklı Minare mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

 

Metro Turizm ile Diyarbakır’ı Keşfet

 

Diyarbakır otobüs bileti sorgulama için sizleri web sitemize bekliyoruz. Diyarbakır’ın en rahat gezilebilecek zamanları bahar ayları. Metro Turizm ailesi olarak sizleri kültür beşiğimiz Diyarbakır’a ulaştırmaktan mutluluk duyarız.

 

Diyarbakır’ın ev sahipliği yaptığı kültürlerden miras kalan tek zenginlik tarihi yapılar değildir. Diyarbakır oldukça geniş bir mutfağa sahiptir. Araplar, Türkler, Ermeniler, Süryaniler, Zazalar, Yahudiler Diyarbakır’daki yemek kültürünün oluşmasında katkıda bulunan topluluklardandır. Kaburga dolmasını Diyarbakır’dan daha lezzetli hiçbir yerde yiyemezsiniz.

 

Yeni lezzetler keşfetmeye meraklı iseniz Diyarbakır otobüs bileti sorgulama için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.