Bakım çalışması yapılmaktadır.

Çanakkale İstanbul arası en ekonomik ve konforlu ulaşım için Çanakkale İstanbul otobüs biletleri arasından istediğiniz gün ve saatteki biletleri satın alabilirsiniz.

Çanakkale ve İstanbul arası mesafe 316 kilometredir. Yaklaşık olarak 5 saat süren bir yoldur. Çanakkale İstanbul arası en ekonomik ve konforlu ulaşım için Çanakkale İstanbul otobüs biletleri arasından istediğiniz gün ve saatteki biletleri satın alabilirsiniz. Gidiş-dönüş bilet seçeneklerimizden yararlanabilir, iki şehir arasında planlı yolculuk edebilirsiniz.

Çanakkale İstanbul Otobüs Biletleri ile Asya ve Avrupa Kıtalarının İki Köprüsü Çanakkale ve İstanbul

Tarihi ve kültürel birikime sahip olan bu iki şehrin ortak bir noktası vardır. İki şehir de Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan doğal boğazlara sahiptir. Bu güzel şehirlerimiz arasında seyahat etmek isterseniz, Metro Turizmin Çanakkale İstanbul otobüs biletleri ile keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Çanakkale’de Gezilecek Yerler

Çanakkale, kendi adıyla anılan boğazın en dar kıyısında Kuzeybatı Anadolu'da, yer alan bir kentimizdir. Çanakkale’nin merkez ilçe dışında 11 ilçesi vardır. Merkez ilçeden sonra en büyük ilçesi Biga, en küçük ilçesi ise Bozcaada'dır.

Asya ile Avrupa kıtaları arasında bir köprü konumunda olan Çanakkale’nin, insanlığın yerleşik hayata geçtiği dönemlerden itibaren farklı toplumların egemenliğinde kalmış olması, tarihi yapısını şekillendirmiştir. Çanakkale, tarihi geçmişi ile birçok kale, han, konak, müze, dini mekan ve eski yerleşim kalıntılarına ev sahipliği yapıyor.

Çanakkale’de gezilecek bazı yerler;

·         Çanakkale Şehitliği

·         Aynalı Çarşı

·         Truva Antik Kenti

·         Kilitbahir Kalesi

·         Çanakkale Deniz Müzesi

·         Kazdağı Milli Parkı

·         Gökçeada

·         Assos Antik Kenti

En Kalabalık Şehrimiz İstanbul ve Güzel Yerleri

İstanbul kalabalık nüfusu ve  tarihi güzellikleri ile ulaşımın en fazla kullanıldığı şehirlerden biridir.  İstanbul, kuzeyde Karadeniz, güneyde Marmara Denizi ve ortada İstanbul Boğazı'ndan oluşur. İstanbul, çok zengin bir kültüre sahip olduğu için çok çeşitli mimari yapıları barındırır.

İstanbul’da gezilecek bazı yerler;

·         Ayasofya Müzesi

·         Galata Kulesi

·         Arkeoloji Müzesi

·         Dolmabahçe Sarayı

·         Topkapı Sarayı

·         Sultanahmet Camii

·         Süleymaniye Camii

·         Kız Kulesi

·         Kapalı Çarşı

Bunlar İstanbul’da gezilecek yerlerden sadece birkaç tanesidir. İstanbul’un tüm güzelliklerini gezebilmek için haftalar, hatta aylar boyunca gezmek gerekebilir.

Uygun fiyatlarla ve konforlu bir şekilde yolculuk etmek için web sitemizden veya şubelerimizden istediğiniz gün ve saatte Çanakkale İstanbul otobüs biletleri bulabilir, Metro Turizm ile keyifli yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.